Vítěz turnaje dostane možnost se v baráži hrané na dvě vítězství utkat s Japonskem a bojovat o účast respektive návrat mezi elitu. Český tým si věří, avšak ví, že cesta za úspěchem může být hodně trnitá.

Družina trenéra Jiřího Vozáka už v Přerově absolvovala týdenní přípravný kemp, během kterého sehrála přátelský zápas s reprezentací Slovenska. Výhru 3:2 slavila až v prodloužení, kdy se trefila Polenská.

ČTĚTE TAKÉ: Na šampionát jsme připraveni. Fanoušci, přijďte podpořit Češky, vzývá Svoboda

„Co se týká zázemí v Přerově, tak je to dobré. Jedinou drobnou nevýhodou bylo to, že jsme v Přerově ještě neměli kompletní tým," zmínil Vozák.

Posléze se tým přesunul do Liberce, kde pokračoval v tréninkovém režimu. Přípravu si zpestřil přátelskou konfrontací s Norskem. Opět se rozhodovalo až v nastaveném čase, vítězství českých barev zařídila Křížová.

„V Liberci jsme se více zaměřili na obranou činnost a na samotné nácviky. Šli jsme v tréninku více do rychlosti a do přesnosti," prozradil Vozák. „Sraz v Přerově máme v sobotu po obědě. Poté se začneme připravovat na nedělní start," doplnil kouč, který po libereckém soustředění musel v konečné nominaci udělat změnu, kdy pro zranění vypadla Samantha Kolowratová.

„Nominace byla před Libercem de facto hotová, ale potřebovali jsme vědět, jak na tom hráčky zdravotně jsou," doplnil lodivod týmu.

Cíl je jasný. „Pokud se chceme vrátit mezi elitu, tak musíme přerovský turnaj vyhrát. Musíme se na všechny soupeře dobře připravit," zdůraznil Vozák.

Nominace ČR na MS divize I v Přerově

Brankářky: Radka Lhotská (Salzgiter), Kateřina Bečevová (Slavia), Klára Peslarová (Karviná).

Obránkyně: Aneta Tejralová (Petrohrad), Kateřina Flachsová (Kladno), Petra Herzigová (Hämeenlinna), Pavlína Horalková (Slavia), Jana Fialková (NAIT OAKS), Klára Hudečková (Karviná).

Útočnice: Kateřina Bukolská (Slavia), Alena Polenská (Petrohrad), Denisa Křížová (National Sports Academy), Simona Studentová, Eva Holešová (obě Neuchatel), Lucie Povová (Northeastern university), Dominika Lásková, Aneta Lédlová (obě Slavia), Kateřina Mrázová (Minnesota Duluth), Katka Kaplanová (Karviná), Tereza Vanišová, Lucie Manhartová (obě Slavia), Martina Vonková (Petržalka), Vendula Přibylová (Karviná).

Trenér: Jiří Vozák

Asistent trenéra: Petr Tejral

Manažer týmu: David Moravec