V sobotním domácím střetnutí místní Zubři prohráli na nájezdy s Hodonínem, ale za svou bojovnost si získali sympatie. Po utkání nám sdělil své dojmy útočník Richard Brančík.

Richarde, s Hodonínem jste na ledě dřeli, přesto jste se museli spokojit pouze z bodem. Byl soupeř opravdu lepší nebo chybělo trošku toho štěstí?
Myslím si, že opravdu šlo trošku o to štěstí. Zopakovali jsme výkon, který jsme předvedli ve středu v Porubě. V zápase jsme neudělali nějakou závažnější chybu. Trošku nás to vepředu svazuje. Šance máme, ale góly nám tam nepadají. Je to možná dáno i tím, že každý máme v hlavě to, že musíme hrát dobře zezadu. Nyní se v tom plácáme. Dostali jsme se do takové situace, ve které jsme určitě nechtěli být. Jestliže budeme tak dál bojovat, tak věřím, že se z této situace pomaličku vyhrabeme a konečně získáme tříbodové vítězství.

K úspěchu jste rozhodně daleko neměli, i přesto že jste prohrávali.
Chtěli jsme minimálně dva body, ale bohužel máme jen jeden. Je to prostě teďka boj. Jsem rád, že naši bojovnost ocenili i diváci. Nikomu určitě nelze upřít nějaká snaha. Nedáváme góly, o tom to nyní všechno je. Zápas jsme odbojovali. I trenér sám řekl, že musí všem poděkovat za práci, kterou v utkání odvedli.

Utkání bylo po dvou třetinách 0:0. Co jste si v kabině řekli?
Hlavně jsme se nechtěli zbláznit. Říkali jsme si, že máme dvacet minut. Jestli dáme gól v pětapadesáté minutě to bylo jedno. Myslím si, že jsme mírnou převahu měli. Bohužel po deseti minutách nám to tam spadlo. Museli jsme hru trochu víc otevřít. Zaplaťpánbůh, že to pak Jirka Goiš prostřelil a srovnal. Nájezdy už potom byly loterií.

Nájezdů jste se zúčastnil aktivně a svůj pokus úspěšně zakončil. Čekal jste co udělá gólman?
Ne, byl jsem předem rozhodnutý co udělám. Viděl jsme ty předchozí nájezdy. Pokaždé gólman klekl a šel na led. Sedlo to tak, jak jsem chtěl. Bohužel to ale nepomohlo. Soupeř odpověděl a my už ne. Je to škoda.

Ve středu jedete do Orlové. S jakým cílem?
Musíme dál bojovat a postupně se škrábat nahoru. Nelze nikoho podcenit. To, jestli je Orlová pět míst za námi vůbec nic neznamená. Do utkání musíme vstoupit jak proti prvnímu nebo druhému týmu, odmakat celých šedesát minut a samozřejmě si přivézt tři body.