Nyní je to on, kdo se bude hlásit trenérovi Vlachovi na dnešním tréninku.

„Mám ke Zlínu blízko," připustil včera odpoledne v rozhovoru pro Deník Svoboda, rodák z Přerova.

„Odmala jsme se jezdili na hokej do Zlína dívat, když tam Vsetín vyhrával tituly. Fandil jsem ale jim. Moje babička je navíc z Otrokovic," prozradil 24letý útočník.

Posledních pět let byl členem základní sestavy Komety a během svých nejlepších sezon 2011 až 2013 se dokonce propracoval až do národního týmu, kde nastoupil k 5 zápasům. Jenže poslední sezona už byla z jeho strany slabší a nyní si v 11 zápasech připsal pouhou jednu asistenci.

„Přivítal jsem to, protože moje současná situace v Brně nebyla úplně nejlepší. Bylo mi to řečeno před naším tréninkem. Čekal jsem to, překvapený jsem nebyl. Jsem rád za změnu," připustil Svoboda, jemuž byla změna oznámena před včerejším tréninkem.

„Osobně mi žádné možnosti na výběr nikdo nedával. Bylo mi prostě oznámeno, že jdu do Zlína," podotkl Svoboda.

„Slibujeme si od jeho příchodu zvýšení produktivity v útoku. Navíc je to pravák, kterých v sestavě příliš nemáme," poznamenal jednatel PSG Zlín Patrik Kamas.

Rivalita? Jen mezi fanoušky

Dohoda je uzavřena na dva měsíce, tedy do konce roku. Poté by se měl opět vrátit do Komety.

„To jsou otázky na vedení. Mám tam dál platnou smlouvu. Kluby se takhle domluvily a vyhovuje to oběma stranám. Je to impulz jak pro mě, tak i pro oba kluby," tuší Svoboda.

Vzájemnou nevraživost mezi kluby prý nevnímá.

„Rivalství je spíš mezi fanoušky. Mezi hráči to tak nefunguje. Každý hráč chce vyhrávat co nejvíc a je jedno, jestli je to proti Zlínu nebo Spartě," tvrdí Svoboda, který si kromě Brna zahrál i ve Znojmě a necelou sezonu 2008/2009 strávil v kanadské juniorské lize OHL v klubu Saginaw Spirit.

Z Přerova půlhodinka cesty

Prý pro něj nebude problém ani aklimatizace v novém kolektivu.

„Spoustu lidí tam znám. V mládežnických kategoriích jsem proti nim hrával. Takže se znám s Petrem Holíkem, Zdeňkem Okálem, Jirku Ondráčka, Ondru Veselého i Tomáše Žižku znám z působení v Brně. Po finále jsem jim gratuloval, psal jsem jim zprávy," popisuje Svoboda, že vzájemné bitvy zůstávají jen na ledě.

Dva měsíce jej tak čeká dojíždění. Ovšem nikoliv z moravské metropole, ale z rodného Přerova.

„Je to jen půlhodinka cesty na zimák. Nebude to nic strašného," mávl rukou Svoboda.