Největší šlágr uvidí Přerované. Právě na jejich led zavítá aktuální lídr druhé ligy, celek Havířova. Zubři mají co soupeři vracet. Poslední měření sil, které se odehrálo v domovině Azetu, patřilo Slezanům, jež zvítězili v těsném poměru 3:2. Hosté duel ztratili v poslední desetiminutovce. „Jako tradičně," poznamenal Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR Přerov.

„Měli jsme výborný pohyb, hráli jsme aktivně. Samozřejmě není to první utkání. Nás může mrzet de facto to, že jsme zase pohořeli v koncovce," okomentoval předchozí zápas jeden z lodivodů Zubrů.

V samotném klání byli Přerovští průběžnému lídrovi tabulky vyrovnaným soupeřem. V zápase dvakrát vedli, ale příznivé skóre nakonec udržet nedokázali. Mrzet je může hlavně velká spousta spálených gólových šancí. Své o tom mohl vyprávět útočník Petr Sakrajda, který sám čtyři z nich neproměnil.

„Vytváříme si řadu šancí i během přesilovek, ale nedokážeme vstřelit ty důležité góly. To už je asi čtvrtý zápas, kdy se takhle trápíme. V Porubě jsme sice vyhráli, ale s Havířovem je zásadní právě ty gólové šance proměňovat. To je klíčový faktor, bez kterého nemůžeme myslet na případný úspěch," uvedl Lubomír Václavíček.

Zubrům sobotní prohra zkomplikovala nejen boj o čelo, ale takové i samotné postavení v aktuální tabulce. Jejich klopýtnutí využil Prostějov, který dle papírových předpokladů naplno bodoval doma proti Slezanu Opava a vyhoupl se na druhou příčku. Družina trenéra Pavla Sedláka má tak o potřebnou motivaci postaráno.

Jaký výsledek tedy přinese čtvrtý vzájemný střet dvou týmů z popředí tabulky? Zužitkují Přerované domácí prostředí a oplatí tak Azetu porážku? Prestižní duel, který bude nejen z pohledu fanoušků zajisté velkým lákadlem, začíná ve středu v 18 hodin. Třídílný seriál bude zakončen v sobotu na ledě Havířova.