V přímém souboji o první místo své síly změřily celky Přerova a Havířova.

V napínavém střetnutí se z triumfu radovali hosté, kteří zvítězili 4:2.

Přerovští trenéři museli v utkání oželet služby tří hráčů základní sestavy. Kromě rekovalescenta Martina Vojtka chyběl na nemocný Pavel Hanák a Daniel Faltýnek. Naopak po zápasové stopce se do sestavy vrátil Petr Sakrajda.

Úvodní dvacetiminutovka byla spíše taktickým bojem. Zubři sice měli po necelé minutě hry možnost početní výhody, avšak tu využít nedokázali.

Po pěti minutách se dočkali přesilovky také Havířovští, ale i oni vyšli z této herní situace naprázdno. Výraznější příležitost během první třetiny diváci v Meo aréně neviděli.

Přerovští Zubři proti Havířovu

V té následující hra ožila. Do slibné příležitosti se dostal hned v úvodu Brančík, s jeho pokusem si však gólman Daněček poradil.

Na druhé straně se povedenou akcí blýskl Vydra, strážce domácí klece Sklenář však při jeho úniku povedeným zákrokem gólu zabránil.

Při vyloučení Kanka se Přerovští dostali do výraznějšího tlaku, kterému chyběl jen ten gól. Blízko ke změně skóre měl dorážející Osina, jemuž se nepodařilo v dobré šanci trefit odkrytou část havířovské branky.

Nerozhodný stav skončil v čase 33.14. Když už to vypadalo, že Přerované přečkají bez úhony vyloučení Blinky, tak inkasovali. Rimmelův pas poslal za záda Sklenáře dobře pozičně postavený Stránský – 0:1.

Za čtyři minuty později bylo v táboru hostů ještě veseleji, neboť se prosadil povedenou střelou do horní části branky Bursík – 0:2.

Zubři se tlačili za vyrovnáním. Daněček byl však neprůstřelný. Nejprve zneškodnil Vlčkův pokus mezi betony a posléze odolal i obrovskému tlaku, kdy si postupně na něj vylámali zuby Brančík s Ditrichem.

Sakrajda navíc nedokázal trefit poloprázdnou branku.

Toužebná přání přerovských fanoušků „vyrovnat" byla nakonec vyslyšena. Svůj předchozí promarněnou šanci odčinil Sakrajda, jenž konečně propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2.

Neuběhlo ani patnáct sekund a ochozy znovu bouřily. Blinka se výborně prosmýkl obranou hostů a srovnal – 2:2.

Závěr třetiny byl ideální pozvánkou na tu třetí. V té domácí znovu promrhali možnost vstřelení branky a naopak sami vzápětí inkasovali.

Kolařík využil své rychlosti, natlačil se až před Sklenáře a bekhendem procedil puk mezi jeho betony – 2:3. Zubrům nebylo v přesilovkách přáno, promarnili také zkrácenou výhodou pět na tři.

I přes žádanou střelbu žádný z puků si cestu do sítě nenašel. S ubíhajícím časem na ledě stoupla nervozita a také se přiostřilo.

Minutu před třetí sirénou si domácí trenéři očekávaně vzali oddechový čas a pokoušeli se s nepříznivým stavem ještě něco udělat.

Už při power play se však dopustili faulu, ztratili pásmo a vzápětí inkasovali čtvrtý puk. Rimmel definitivně finalizoval triumf Havířova a také návrat týmu na první příčku průběžné tabulky.

„Oni chtěli hrát, my jsme chtěli hrát. Divákům se ten zápas musel líbit. Konečně to byl hokej," řekl po zápase Zdeněk Sedlák, útočník domácích Zubrů.

„Nevyužili řadu přesilovek, to si myslím, že rozhodlo. Nehráli jsme je vysloveně špatně. Soupeře jsme zatlačili, stříleli jsme, ale bohužel nám to tam nespadlo," uvedl jednu z hlavních příčin porážky zkušený forvard.

Podstatně spokojenější mohl být trenér Havířova.

„Myslím si, že těch devětatřicet minut jsme hráli fantasticky, posléze jsme ale během třinácti sekund vrátili Přerov do hry. Bylo to zbytečné, ale takový je hokej. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že musíme ukázat jakou máme vnitřní sílu. Jsem šťastný, že jsme v Přerově vyhráli. Mančaft odevzdal na ledě maximum, za to hráčům musím poděkovat," okomentoval počínání svých svěřenců Tomáš Potěšil.

Ve středu zajíždí Zubři na ledě Nového Jičína.

„To bude úplně něco jiného. Jičínští se otočí na modré, budou bránit a spoléhat na brejky. Musíme tam hlavně bodovat," dodal Zdeněk Sedlák závěrem.

HC ZUBR Přerov – AZ Havířov 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 40. Sakrajda (Brančík, Ditrich), 40. Blinka (Osina, Kudělka) – 34. Stránský (Rimmel, Sztefek), 38. Bursík (Říčka, Klimša), 45. Kolařík (Pechanec), 60. Rimmel (Kanko). Rozhodčí: Škrobák – Matěj, Trunečka. Vyloučení: 8:13, navíc Sedlák (Přerov) 10 minut osobní trest, Goiš (Přerov) 10 minut osobní trest – Kolařík (Havířov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1730.

HC ZUBR Přerov: J. Sklenář – Pala, Tomeček, Vlček, J. Ferenc, Kudělka, Osina – Goiš, Z. Sedlák, Málek – Ditrich, Brančík, Kundrátek – Sakrajda, Sprušil, Blinka – P. Vaněk, Kolář. Trenér: Pavel Sedlák.

AZ Havířov: L. Daněček – Prokop, Vydra, Krisl, Hartmann, Rimmel, M. Zientek, L. Zientek – Stránský, Haas, Sztefek, Kanko, Pechanec, Pavlas, Říčka, Klimša, Bursík, Matějek, Kolařík. Trenér: Tomáš Potěšil.

2. liga, skupina Východ

34. kolo: Přerov – Havířov 2:4, Valašské Meziříčí – Nový Jičín 2:8, Opava – Prostějov 8:6, Karviná – Frýdek-Místek 3:2 po prodl., Vsetín – Poruba 5:2.

1. Havířov 34 20 3 4 7 142:85 70
2. Přerov 34 18 7 1 8 125:86 69
3. Prostějov 34 16 4 3 11 128:120 59
4. Nový Jičín 34 15 3 1 15 114:99 52
5. Poruba 34 14 3 4 13 113:105 52
6. Vsetín 34 14 3 1 16 117:112 49
7. Karviná 34 11 5 6 12 117:122 49
8. Frýdek-Místek 34 11 4 5 14 109:141 46