A co extraliga?

„Určitě bych si za Zlín někdy rád zahrál, ale to je vzdálené," říká skromně důrazný forvard.

V Přerově úspěšně kroutí už sedmou sezonu a v oblíbenosti mezi přerovskými fanoušky je na špici. A nejspíš ještě dlouho bude.

Byl to velice tvrdý zápas s možná rekordním počtem trestných minut, čím to?
Nevím, jestli to bylo metrem rozhodčího nebo tím, jak Havířov hraje. Věděli jsme, že budou hrát tvrdě. Trenéři nás připravovali, dívali jsme se na video jejich zápasu se Šumperkem. Tam jsme viděli, že když prohrávali, tak dohrávali souboje a snažili se vyprovokovat soupeře. Čekali jsme něco podobného a byli jsme na to připraveni. Pak záleží, jak na to byli připraveni rozhodčí. Myslím si, že některé věci byly až moc přísně vylučované. Nevím no, tímhle se celý zápas rozkouskoval, nebyli jsme v tempu, snažili jsme se hrát na čtyři lajny, bylo to strašně natahané, nemohli jsme se dostat pořádně do hry.

Vy osobně máte rád tvrdý styl hry, navíc jste vstřelil dva góly, takže vám to vyhovovalo?
O tom to asi není, ale tohle mi nevadí. Od toho jsem tady v týmu, abych souboje dohrával. Třeba první a druhá pětka jsou hráči, kteří chodí na přesilovky. Náš úkol je zas trošku jiný a snažíme se ho plnit.

Můžete oba vaše góly čtenářům popsat?
Při prvním gólu tam byl nahozený puk, kluci super napadali, jejich obránce ztratil puk v rohu, Filip Stoklasa mi to přiťukl na střed, já jsem byl sám, vystřelil jsem mezi nohy a naštěstí to tam spadlo. Druhý gól, tam to zase Michal Popelka dobře zavezl do třetiny, vybojoval puk, ten šel nahoru na Kubu Grofa, ten udělal kličku obráncovi a střelil mi to přímo na hokejku. Já jsem jenom nastavil hokejku a naštěstí jsem to tečoval tak, že to byl gól.

Přemýšlel jste i nad hattrickem?
Nějaká šance byla, ale spíš jsem myslel na to, ať to udržíme, ať vyhrajeme. Aspoň jsem ušetřil nějaké peníze, které bych musel dávat do kasy (úsměv).

Ve druhé třetině zase přišel menší přerovský výpadek, co se tam stalo?
To je taková klasika, že my ty druhé třetiny máme slabší. Nevím, čím to je. Jestli se nám nedaří hrát na tu druhou stranu. Snažili jsme se hrát jednoduše, Havířov prohrával o gól a nepřijel to sem jenom odbránit, musel dát nějaký gól, aby vyhrál. Já si myslím, že nás sice tlačili, ale neměli nějaké vyložené šance. My jsme dobře bránili předbrankový prostor a nepouštěli je do nějakých vyložených šancí.

Havířov jste třikrát porazili, teď jedete do Litoměřic, se kterými nemáte zatím ani bod. Co od toho zápasu očekáváte?

Určitě chceme vyhrát. Jak zápas v Litoměřicích, tak zápas v Havířově byly hrůzostrašné. Tady jsme vlastními chybami prohráli úplně vyhraný zápas. Teď to chceme napravit a ty tři body získat. Ta tabulka je vyrovnaná, do Vánoc chceme nasbírat co nejvíc bodů, abychom pak měli klid na práci. Teď bude reprezentační přestávka (pro Zubry od 13. do 21. prosince, pozn. red.), takže se chceme v klidu připravovat na další část, abychom měli co nejvýhodnější postavení v tabulce.

Dnes se na ledě potkala na obou stranách spousta zlínských hráčů, jedním z nich jste i vy. Bavili jste se mezi sebou? Co padalo na ledě za slova?
Jasně, jen jsme se pozdravili, něco prohodili, ale nic zvláštního. Já jsem proti klukům dlouho nehrál, když jsme tady hráli druhou ligu a kluci hráli v extralize. Teď jsme se potkali a určitě to bylo příjemné si proti nim zahrát.

Zápas určitě sledoval i Rosťa Vlach (trenér PSG Zlín, pozn. red.). Za Zlín si teď zahráli David Šťastný i Michal Popelka. Má tu i vás, nečekáte pořád tak trošku na svou šanci?
To asi ne. Snažím se makat naplno a to už je věc klubu, to asi nějak neovlivním.

Všechno je možné, kdyby přišla šance, tak asi neváháte, je to tak?
Jo, jasně. Jsem Zlíňák, takže bych si určitě někdy rád ve Zlíně zahrál, ale to je hodně vzdálené.

JIŘÍ GOIŠNarozen: 10. srpna 1989 (26 let)
Pozice: útočník
Hůl: levá
Výška: 188 cm
Váha: 97 kg
Kluby: Zlín (mládež, mateřský klub), Přerov, Chrudim, Hodonín

STATISTIKY 2015/2016
Zápasy: 30
Góly: 9 (38. v pořadí WSM ligy)
Asistence: 7
Body: 16 (67. v pořadí WSM ligy)
Trestné minuty: 79 (4. v pořadí WSM ligy)