Petře, na Techniku jste vlétli a brzy jste vedli 3:0, ale pak se to trošku zaseklo. Čím si to vysvětlujete?

Bylo to jednoduché. Šli jsme zkrátka do oslabení a soupeř při přesilovkách pět na čtyři a pět na tři dal dva góly, čímž se bohužel dostal zpátky do hry, a to pak samozřejmě mančaft pořádně nakopne.

Dokonale vám vycházely vstupy do jednotlivých třetin. Byly to učebnicové akce. Máte to nacvičené?

Tak nacvičené to až tak nebylo. Vyplynulo to spíše přímo ze hry. Ale samozřejmě trenér nám říká, že jakmile bude možnost, tak z dobrých pozic máme hned střílet.

Asi vás mrzela ta nevyužitá přesilovka pěti proti třem…

To rozhodně. Kdybychom v ní dali gól, tak se utkání už nejspíš definitivně zlomilo v náš prospěch. Bohužel to nevyšlo a pořád jsme se s Technikou přetahovali. Naštěstí byl zápas nakonec pro nás úspěšný. Tři body se počítají, a to je důležité.

Herní styl Techniky vám musel vyhovovat. Na druhou stranu soupeř se dvakrát dostal z třígólového manka. Co jste si v kabině k tomu řekli?

Všiml jsem si momentu, že všechny tři naše lajny hrály v jejich obranném pásmu snad čtyři nebo pěti minut. Oni se pak jednoduše dostali k nám do třetiny, nahodili puk na gólmana a dostávali se do zakončení. V kabině jsme si řekli, že se musíme hlavně soustředit na svou hru a plnit to, co nám řekne trenér.

Hosté snižovali ještě při power play na 5:4 a drama trvalo až do konce.

Tak to teda bylo. (usmál se) Mně už to přijde, že se tohle pořád opakuje. Vedeme celý zápas a pak je ještě z toho pořádné drama. Častokrát někde polevíme a soupeř toho brzy využije. Zbytečně jsme faulovali a byli za to také trestáni. Je to škoda, musíme se toho vyvarovat.

V sobotu vyrážíte do Poruby. S jakými ambicemi?

Poruba hraje dobrý hokej, který nám vyhovuje. Hráli jsme s nimi vždy vyrovnaná utkání. Je vždy lepší hrát s prvními třemi týmy soutěže než s posledními třemi. Soupeř bude určitě chtít doma vyhrát, ale my pro úspěch uděláme maximum.

Kde by mohl být ten kýžený klíč k úspěchu?

Musíme hlavně celých šedesát minut plnit to, co nám řekne trenér. Základ bude se dostat jednoduše z obranného pásma, nic nevymýšlet a co nejvíce hrát v soupeřově třetině. A samozřejmě co nejvíce střílet, z čehož se rodí šance i góly. Martin Vojtek má formu a když to zavře, tak pro nás to o to bude jednodušší.