Přerov o svém triumfu rozhodl ve třetí třetině, kterou vyhrál 3:0. „Byl to těžký zápas a rozhodovaly maličkosti. Zužitkovali jsme naše šance a v několika momentech nás podržel gólman Vojtek," zhodnotil utkání kouč Petr Dočkal.

Začátek zápasu sice hostům nevyšel a po gólu Ižackého v 11. minutě prohrávali 0:1. Inkasovaná branka ale Zubry probudila a v 18. minutě zásluhou Palovy dorážky vyrovnali.

V úvodu druhé třetiny Zubři opět zaspali a už po padesáti sekundách Vojtek kapituloval, když mu přesnou střelou nedal šanci Hanák. Přerov však opět dokázal rychle odpovědět a ve 23. minutě srovnal přesnou střelu mezi betony brankáře Šrámka Jan Kolář.

„Ze začátku zápasu jsme úplně neplnili to, co jsme měli. Ale od druhé třetiny jsme se do toho dostali a měli jsme více šancí než soupeř," poznamenal trenér Zubrů.

O vítězi utkání se rozhodovalo ve třetí třetině a tu jasně ovládli hosté. Ti se ve 46. minutě poprvé v zápase dostali do vedení, když se v přesilovce prosadil Jiří Osina. Za necelou minutu pak zvýšil na rozdíl dvou gólů Dostálek a Přerov už měl utkání pod svou kontrolou.

Razítko na výhru Zubrů přidal v 54. minutě úspěšnou dorážkou Jiří Goiš a Přerov v Novém Jičíně vyhrál 5:2. Díky třemi výhrám v řadě se Zubři v tabulce 2. ligy bodově dotáhli na čelo, které tvoří hned čtyři týmy s 27 body.

Trenér Petr Dočkal si pochvaloval, že výkony týmu šly po domácí prohře s Frýdkem-Místkem výrazně nahoru. „Mužstvo se zvedlo. Na tréninku jsme se zaměřili na maličkosti, které zápasy rozhodují a zlepšili jsme hru v obraném i středním pásmu," prozradil trenér Zubrů, kteří se ve středu vrátí po dvou týdnech na domácí led, kde od 18 hodin přivítají Opavu.

HC Nový Jičín – HC ZUBR Přerov 2:5 (1:1. 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 11. Ižacký (Prokop, Mikšan), 21. Hanák (Ižacký, Mikšan) – 18. Pala (Sakrajda), 23. Kolář (Kudělka, Polák), 46. Osina (Sakajda, Popelka), 47. Dostálek (Procházka), 54. Goiš (Popelka, Sakrajda). Rozhodčí: Koziol – Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. Diváků: 385.

Nový Jičín: Šrámek – Gebauer, Mráz, Kacíř, Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška, Prokop, Mikšan, Lehečka, Vašut, Zdeněk, Gogolka, Ižacký, Hanák, Vnenk, Cabák, Uhlár. Trenér: Aleš Flašar.

Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Zbořil, Andrýsek – Goiš, Popelka, Sakrajda – Šťastný, Procházka, Dostálek – Kolář, Sedlák, Školoud – Čelko, M. Kratochvíl, Škorík. Trenér: Petr Dočkal.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK