„Jsme samozřejmě spokojení jak s body, tak s výkonem. Včera jsme měli delší předzápasovou poradu, kde jsme si nastínili, co chceme hrát. Splnili jsme to do puntíku. Byť nepadl gól, tak zápas byl pro lidi zajímavý,“ pochvaloval si asistent hlavního trenéra Přerova Kočary Jakub Grof.

Trápící se Jihlava v utkání navázala na špatnou produktivitu, kvůli které jí nyní patří až deváté místo tabulky. Před sezonou adept na postup tak vyměnil trenéry, Viktor Ujčík ale s domácí premiérou nemohl být spokojen. A to Dukla nastoupila ve speciálních maskáčových dresech na počest Dne válečných veteránů.

UJČÍK: PŘEROV HRÁL S LEHKOSTÍ

„Bohužel deka, která na klucích leží, je trošku větší, než jsme si mysleli. Musím potvrdit slova kolegy, že podali výborný výkon, a jen to potvrzuji. Byla na nich vidět taková lehkost, že mají více bodů, a to je to, co nám ve hře hrozně chybí,“ všiml si bývalý extraligový ostrostřelec Ujčík.

Jeho hráči narazili na nejlepší defenzivu soutěže tentokrát i s nejlepším gólmanem Chance ligy v bráně. Klimeš kryl 29 střel a v desátém utkání uzmul třetí nulu.

Záda už mu v Jihlavě kryl po zranění vracející se Michael Petrásek. Obejít se naopak Zubři museli bez Tomáše Sýkory, který kvůli zdravotním komplikacím předčasně ukončil sezonu. Na led se ještě nepodívala ani nejčerstvější posila Přerova Jan Berger, ani obránce Zdeněk Čáp.

„Ze sestavy vypadli na poslední chvíli kvůli nemoci,“ napsal klub na svém facebookovém profilu.

Přerovany to ale mrzet nemuselo. Cenné dva body z Vysočiny je vrátily na třetí místo tabulky.

Už v pondělí Zubry prověří jasný lídr soutěže z Českých Budějovic. Atraktivní duel je v Meo Aréně na programu od 18 hodin.

HC Dukla Jihlava – HC Zubr Přerov 0:1p (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 65. Š. Kratochvil (Zbořil). Rozhodčí: Veselý, Vrba – Komínek, Polák. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 1785.

Jihlava: Brož – Mareš, Staněk, Pohl, Holý, Černohorský, Kolář, Půža – Čachotský, Skořepa, Pekr – Harkabus, Poletín, Chlubna – Davídek, Fronk, Anděl – Lichanec, Juda, Machač. Trenér: Viktor Ujčík.

Přerov: Klimeš – Krisl, Černý, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Popelka, Číp – M. Kratochvil, Dvořák, Š. Kratochvil – Kočica, Süss, Hradil – Zmeškal. Trenér: Vladimír Kočara.