Třetí bitva o Hanou v jasné režii Zubrů! Derby ovládli už popáté v řadě

Třetí prvoligová bitva o Hanou této sezony byla v jasné režii hokejistů Přerova. Zubři na domácím ledě přehráli Prostějov 4:1 a ostře sledované derby ovládli už popáté v řadě. V tabulce WSM ligy navíc poskočili právě před Jestřáby na páté místo.

29.11.2017

Premiéru v A-týmu Zubrů si v derby s Prostějovem odbyl Karel Plášek mladší (číslo 29)Foto: Deník/Jan Pořízek

„Důležitý byl vstup do utkání, které bylo vyrovnané a nervózní. Myslím ale, že jsme měli hru ve své moci. V dnešním derby jsme od začátku do konce dominovali. Prostějov nás nedokázal dostat pod takový tlak, abychom měli strach, že nás přehraje,“ hodnotil mač přerovský trenér Kamil Přecechtěl, který ve svém osmém derby na lavičce Zubrů zaznamenal sedmou výhru.

Klíčový náskok si Přerované vypracovali už v první třetině. První dvě obrovské šance sice Sýkora nevyužil, avšak přesilovku po pěkné kombinaci v sedmé minutě využil Milan Procházka. Hosté se do první velké šance dostali až v 11. minutě, Švec ovšem přestřelil.

Do dvougólového vedení šli Zubři po dobré práci třetí formace, která po dlouhé době nastoupila v dobře známém složení z minulých sezon. Trio Goiš, Popelka, Kovařík bylo na ledě hodně vidět. První pozdrav Jestřábům poslalo po Popelkově vypíchnutí kotouče a následné exkluzivní přihrávce na Jiřího Goiše, který dával do prázdné brány na 2:0.

„Jsem zklamaný z první třetiny, protože jsme se hodně připravovali. Tým nepracoval, jak měl. To by se ještě dalo zvládnout, ale pak jsme udělali dvě fatální chyby, kdy propadne bek, jsou z toho dvě přečíslení a dva góly. To se nám na venkovním hřišti nesmí stávat,“ kroutil hlavou kouč Jestřábů Jiří Vykoukal.

Prostějov neprobraly ani dvě přesilové hry v úvodu druhé třetiny. Zubři tak mohli opět po souhře Goiše s Popelkou skórovat. První jmenovaný sice na Neužila nevyzrál, Zdeněk Čáp však dorážel do odkryté klece – 3:0. Hosté chvílemi ve druhé třetině nevěděli, kde jim hlava stojí.

SNÍŽENÍ V PŘESILOVCE JESTŘÁBŮM NEPOMOHLO

Jedinečnou šanci dostat se zpět do zápasu, měli Jestřábi v úvodu třetí dvacetiminutovky, kdy hráli dlouhou přesilovku čtyři na tři. A využili ji. Velmi povedenou souhru pěkně zakončil Aleš Holík, bylo sníženo.

Žádný tlak hostů se však poté nekonal. Holík byl i u dalšího klíčového momentu. V 52. minutě u mantinelu „vypnul“ Procházku, za což vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání. Naděje Jestřábů se zmenšily na malý plápolající plamínek.

Ten definitivně sfoukl Jakub Šlahař. V 53. minutě ujel prostějovské obraně a s přehledem zakončil. Gólem na 4:1 tak zatloukl poslední hřebík do rakve svého bývalého týmu.

„Kádr je teď úzký, rychle se vyšťaví, zase jsme měli hodně vyloučených. Doufal jsem, že když v přesilovce dáme na 3:1, že ještě něco zmůžeme. Pak jsme to ale zase strávili v oslabení, to je pak těžké,“ mrzelo Jiřího Vykoukala.

Derby však opět nezklamalo. Parádní atmosféře přihlíželo přes 2700 diváků.

HC Zubr Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Procházka (Pšurný, Čáp), 13. Goiš (Popelka, Kovařík), 36. Čáp (Goiš, Popelka), 53. Šlahař (Rosandič) – 42. Holík (Nouza, Drtina). Rozhodčí: Čech, Obadal – Reich, Otáhal. Vyloučení: 6:7, navíc Rudovský (Prostějov) 10 minut osobní trest, Holík (Prostějov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 2704.

Přerov: Klimeš – Chmelíř, Rosandič, Novotný, Zbořil, Pala, Čáp – Doležal, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Plášek – Goiš, Popelka, Kovařík – Havlát, Václavek, Š. Kratochvíl. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.

Prostějov: Neužil – Drtina, Kolář, Havlík, Holík, Žovinec, Mikliš – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – Luňák, Meidl, Nouza – Zabloudil, Voženílek, Švec – Hajný, Hozák. Trenér: Jiří Vykoukal.

Klíčový moment:
Vedení 2:0 je vždy ošemetné, zvlášť v derby. Jenže Přerované tentokrát soupeře nepouštěli ke slovu, naopak. Zdeněk Čáp se po přečíslení Popelky s Goišem dostal k dorážce do odkryté klece a zvýšil na veledůležitých 3:0. „To byl rozdílový gól, který vnáší do mužstva klid. Takové momenty zápasy rozhodují,“ ohlížel se přerovský kouč Kamil Přecechtěl.

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 32 000 Kč Řidiči tahačů Řidič MKD. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 32000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Požadavky: ŘP sk. C + E, praxe alespoň půl roku. Své životopisy zasílejte POUZE na výše uvedený email!. Pracoviště: Spex, spol. s r.o. - provozovna, Mlýnská, č.p. 229, 751 03 Brodek u Přerova. Informace: Rostislav Spáčil, . Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 18 240 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18240 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Práce v sobotu i neděli. , , Požadavky:, Vyučení v oboru kuchař/ka, praxe ve školním, dietním a závodním stravování vítána. Praxe min 5 let v oboru kuchař/ka. Vyžadujeme ochotu, komunikativnost, vysoké pracovní nasazení, odolnost vůči stresu, schopnost pracovat ve velkém kolektivu, loajálnost, samostatnost., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) poštou nebo na e-mail: asistentka@zssprerov.cz,, - telefonicky na čísle 725 571 646 nebo 581 701 551- paní Helena Vaňková. Pracoviště: Zařízení školního stravování přerov, kratochvílova 30 - pracoviště přerov, Kabelíkova, č.p. 3217, 750 02 Přerov 2. Informace: Helena Vaňková, +420 581 701 551. Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 17 000 Kč Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech Švadlena. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Pracovní doba 6,00 hod - 14.30 hod.., , Nabízíme: , Osobní ohodnocení, stravenky, práce v čísté, nově rekonstruované dílně. , , Zájemci se mohou hlásit u kontaktní osoby - paní Helena Skřičková:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: skrickova@ardon.cz;, - telefonicky (pracovní dny od 06,00 do 14,30hod.) na čísle 581 250 061;, - osobně na adrese místa výkonu práce, , Místo výkonu práce: ARDON SAFETY s.r.o., Tržní č.p. 2902/14, 750 02 Přerov 2. Pracoviště: Ardon safety s.r.o., Tržní, č.p. 2902, 750 02 Přerov 2. Informace: Helena Skřičková, +420 581 250 061. Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 18 000 Kč Obsluha strojů a zařízení na betonové výrobky Obsluha výrobní linky - výstupní kontrola. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň:, výstupní kontrola a třídění výrobků., , Požadavky:, praxe ve výrobní společnosti výhodou; průkaz jeřábníka, vazače nebo řidiče motorového VZV výhodou; dobrý zdravotní stav., , Nabízíme:, Závodní stravování nebo stravenky, pravidelné čtvrtletní prémie stabilizační a motivační povahy., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na email: radek.vacula@presbeton.cz. Pracoviště: Presbeton nova, s.r.o. - pracoviště slavíč, 753 61 Hranice 4. Informace: Radek Vacula, +420 581 616 236.

Krajský přebor na videu

Krajský přebor na VIDEU! Podívejte se na sestřihy 7. kola

Hokejisté Prostějova (v černém) proti Přerovu
59

Výpomoc v brankovišti Klouček: Na začátku byla trošku nervozita

Viktorka se lepší, ve Frýdlantu ale opět padla. Už to musíme zlomit, věří kouč

Ani napoosmé to nevyšlo. Fotbalisté Přerova stále čekají na první divizní výhru, jejich výkony přitom mají vzestupnou tendenci. Na půdě aktuálně už druhého týmu soutěže ve Frýdlantu nad Ostravicí prohráli nejtěsnějším možným rozdílem 0:1.

Dětmarovice s exligovými hráči na Kozly neměly, dostaly čtverku

FOTOGALERIE / Po nejhorším výkonu v dosavadním průběhu divize se dokázali rychle oklepat a na domácím hřišti v obměněné sestavě opět zvítězit.

Zubři sestřelili Kadaň v první třetině a už jsou druzí!

Skvělá první třetina, poté už pohodlné vítězství. Hokejisté Přerova proti Kadani potvrdili roli favorita a na domácím ledě zvítězili 5:0. V tabulce Chance ligy se tak posunuli na druhou příčku, přitom mají o zápas méně než většina jejich konkurentů.