„Byl jsem rád, že pro nás sezona po neúspěšném čtvrtfinále play-off s Kometou ještě neskončila. Přišla pak nabídka z Českých Budějovic, jestli bychom tam nechtěli přijet na hodně atraktivní turnaj,“ vysvětlil hlavní kouč dorostu Aleš Verlík.

Konfrontaci se Salcburkem, Třemošnou, Jihlavou i domácím Motorem si Zubři nenechali ujít, co víc, všechny své soupeře dokázali porazit a stali se celkovým vítězem.

Všechny zápasy se hrály na 2 x 20 minut čistého času s tím, že za jakéhokoliv stavu se konalo prodloužení tři na tři, které trvalo celých pět minut, bez ohledu na počet vstřelených gólů. V případě nerozhodného stavu v prodloužení následovaly samostatné nájezdy. Každý poločas byl hodnocen jako samostatné utkání, za jeden zápas tak mohl tým získat až sedm bodů.

„Těšili jsme se na kvalitní zápasy, což se pak potvrdilo. Všechny zápasy byly těžké, ale vyšly nám, takže jsme se po zásluze radovali z celkového vítězství. Je třeba pochválit celý tým za to, jak pracoval. Čekají nás teď tři týdny volna a pak už se začneme naplno připravovat na novou sezonu,“ řekl závěrem Aleš Verlík.

Výsledky Přerova:

Přerov – Salcburk 6:1, 6:0 – 1:0p, branky Přerova: Hlávka 3, Ryšavý 3, Hradil 2, Holík, Jobánek, Zembol, Kuncek, Kuchta.

Třemošná – Přerov 1:1, 0:2 – 1:0sn, Kuncek, Štíbr, Zembol.

Jihlava – Přerov 2:0, 0:2 – 0:1p, Ryšavý, Zembol, Kuchta.

Motor – Přerov 1:3, 0:3 – 1:0sn, Boltvan, Jobánek, Štíbr, Kuncek, Ryšavý, Holík.

Konečné pořadí:

1. Přerov (21 bodů), 2. České Budějovice (13), 3. Jihlava (12), 4. HC Třemošná (11), 5. Salcburk (8).

Individuální ocenění:

Nejlepší brankář turnaje: Tomáš Suchánek (HC ZUBR Přerov), Nejužitečnější hráč turnaje: Martin Ryšavý (HC ZUBR Přerov).

Sestava Zubrů:

Suchánek, Žurek – Holík, Šilhavý, Kaprál, Růžička, Koblížek, Tomiga, Brázda – Jobánek, Štíbr, Zembol, Ryšavý, Hradil, Hlávka, Kuncek, Kuchta, Boltvan, Shchipakin, Buršík. Trenér: Aleš Verlík. Vedoucí mužstva: Roman Valášek.