V základní části jste skončili na třetím místě a vytvořili si tak solidní startovací pozici do play-off. Byl jste s tímto výsledkem spokojen?
Před sezonou byl cíl jasně daný. Postup do play-off byla povinnost, umístění v první čtyřce byl cíl nám daný výkonným výborem a ten jsme splnili. S menším herním výpadkem na začátku třetí čtvrtiny jsme se pohybovali celou sezonu v horních patrech tabulky. Do play-off jsme postupovali ze třetího místa a tento výsledek po základní části hodnotím jako úspěšný.

Ve vyřazovacích bojích jste v prvním kole přešli přes Opavu, ovšem v semifinále jste prohráli s Karvinou a třetí rok po sobě jste tak skončili před branami finále. Jak tedy play-off s odstupem času hodnotíte?
Říká se, že play-off je jiná soutěž, což se potvrdilo. Ve čtvrtfinále nás čekala Opava, družstvo, které si nikdo z nejsilnější šestky nepřál. Vyšlo to na nás a museli jsme se s tímto soupeřem vyrovnat. S vědomím, že jsme je dva roky neporazili v normální hrací době, jsme přesto šli do těchto bojů v roli mírného favorita. Celkovou sérii jsme vyhráli 3:2 na zápasy, kdy každý tým využil výhodu domácího prostředí. Zde se ukázalo, jak je důležité po základní části být co nejvýše a začínat sérii na svém ledě.
Každý, kdo se kolem hokeje motá, tak ví, že přerovští fanoušci dokáží být velkou oporou hokejistů, a také jim patřil velký dík za postup do semifinále.
Poté následovala semifinálová série s odpočatou Karvinou. Měli jsme šanci se po dlouhé době dostat do finále, ale bohužel nás zradila koncovka, neproměňování šancí a možná i únava, protože jsme v osmnácti dnech odehráli deset utkání. Přece jenom kluci musí kromě hokeje hlavně chodit do práce a proti profesionálům z Karviné i tenhle aspekt hrál roli. Nakonec prohra v sérii 1:3 byla zklamáním.

V průběhu sezony jste učinil nějaká rozhodnutí, viz odchod Antonína Sprušila do Vsetína či Jiřího Goiše do Hodonína. Vzal byste nějaká rozhodnutí zpět?
Byla to první moje sezona v roli hlavního trenéra a jsem si vědom, že některá rozhodnutí mohla mít jiné řešení. Nechci říct, že něčeho dnes lituji, protože jakékoliv rozhodnutí mělo nějaký podtext a ne vždy se dalo na veřejnost povědět, proč se tak stalo.
Případ Tondy Sprušila ukázal, že takové roční hostování mu může pomoct. V přerovském dresu byl poslední dvě sezony
trošku v útlumu, a tak jsme se dohodli, že to zkusí někde jinde. Dnes je zpět a doufám, že nám pomůže v následující sezoně.
Jirka Goiš chtěl odejít do Hodonína a já jsem v té době už byl domluven s Petrem Sakrajdou, a tak jsem mu odchod umožnil.

Kdo z hráčů vás překvapil a kdo naopak zklamal?
Na tuhle otázku je velmi těžké odpovědět. Družstvo šlapalo jako kolektiv a každý měl úsek sezony, kdy mančaftu pomohl více či méně. Z hráčů, co před sezonou přišli, určitě nezklamali Ríša Brančík, Jirka Sklenář a Honza Krajíček. Petr Sakrajda přišel na play-off jako jeden z nejlepších střelců druhé ligy, ale bohužel ve vyřazovacích bojích mu zvlhl střelecký prach. Pro tým byl ale určitě přínosem.
Musím vyzdvihnout výkony Marka Ditricha, který prožil jednu z těch lepších sezon. Samozřejmě zde byli i hráči, od kterých se čekalo podstatně více, především pak v play-off. Není to poprvé, kdy nás tito borci dostali do finálových bojů a jejich výkon byl poté pouze průměrný.

S některými hráči se rozloučíme

Proslýchá se, že dojde k obměně kádru a některé zkušené hráče nahradí mladí kluci. Jakou máte vizi?
Do následující sezony půjdeme opravdu s obměněným kádrem, ale neznamená to, že najednou přijde deset juniorů a ti nám tuhle soutěž uhrají. Mezi extraligou juniorů a druhou ligou mužů je velký rozdíl, a když si uvědomíme, že naše juniorka hrála „pouze“ ligu juniorů, musí se tito kluci ještě pořádně učit.
Z kádru, který tady byl, někteří hráči dostanou nabídku dále pokračovat v přerovském dresu a s některými se rozejdeme.
Určitě se budeme snažit i s obměněným kádrem udržet postavení, na které je přerovský fanoušek zvyklí.

Nebojíte se, že když se tým omladí, tak výsledky mohou jít dolů?
Doplnění o naše juniory do áčka musí mít nějakou koncepci. Budeme se snažit je zabudovat do týmu, ale na druhé straně musejí chtít také oni. Zde musíme brát ohled na to, že většina juniorů, co přichází do týmu, jsou studenti na vysokých školách a to jim často zamezuje se zúčastnit tréninků či zápasů. Vždy jsem říkal, že chceme zapojit do hry i naše nadějné juniory, ale není to tak jednoduché. Škola, zaměstnání, udržení družstva juniorů v soutěži, to všechno byly aspekty, které ovlivňovaly jejich zařazení do prvního týmu.

Víte už dnes o nějakých změnách v kádru? Kdo je na odchodu, či koho byste chtěli angažovat?
Dnes je velmi brzy něco takového dojednávat. Samozřejmě hovořím s hráči, které bychom tady chtěli mít, ale vše je zatím jen o ústní dohodě.
Zde mám jako sportovní manažer ulehčenou práci v tom, že nemusím slibovat, co možná mohou mít, ale přímo se bavíme o tom, co jim nabízíme.
Přerovské vedení zabezpečilo poslední tři sezony na velmi vysoké úrovni a mezi hráči se to rychle rozkřikne. Přerov není klub, co něco slíbí a nesplní. Zde každý dostane, co si zaslouží.

Tihlář by měl zůstat

Podle vašich slov se tedy daří naplňovat rozpočet klubu i v dnešní nelehké ekonomické situaci.
Na to by vám nejlépe odpověděl marketingový manažer Lubomír Svoboda, ale za sebe musím konstatovat, že díky generálnímu partnerovi přerovských hokejistů pivovaru ZUBR Přerov a dalším partnerům, kteří podporují přerovský hokej, se daří rozpočet klubu naplnit. Samozřejmě že pro chod klubu je zásadní podpora města Přerova, bez které by hokej ve městě vůbec neexistoval.

Základním stavebním kamenem každého týme je brankář. Jste už nějak dohodnuti s Radkem Tihlářem?
Před sezonou 2011/2012 jsme Radka vykoupili z Olomouce a je hráčem Přerova. Měl by tedy i v příští sezoně oblékat dres Zubrů a krýt mu záda. Větší možnost dostat se do branky by měli získat mladíci Sklenář a Okáč.
Radek ihned po sezoně odjel do zahraničí, a jakmile se vrátí, budu s ním jednat o následné smlouvě. Nevidím problém, proč by zde chytat neměl.

Jak to vypadá s trenérským postem? Zůstanete u kormidla společně s asistentem Lubomírem Václavíčkem?
Dostal jsem nabídku od přerovského vedení v práci pokračovat a tuhle nabídku jsem přijal. Zatím jsme dohodnuti pouze ústně a vše by mělo být dotaženo do konce začátkem dubna.
Jestliže bude mít Venca chuť pokračovat, velmi rád jeho služeb jako asistenta využiji.