Hektická situace ze začátku letní přípravy se již zklidnila, a proto jsme požádali o rozhovor Jaroslava Becka, staronového kouče přerovského týmu.

Po roce vás opět můžeme vidět v Přerově. S jakým cílem se vracíte?

Tady je cíl vždy těžký. Přerov byl ve finále a scházelmu opravdu chloupek, aby vyhrál druhou ligu. Co by bylo potom v baráži, je velký otazník.

Takže pokud by senámpo debatě s vedením klubu podařilo zopakovat tu loňskou sezonu a hráli bychom slušný hokej, který by táhl diváky, tak by to bylo dobře.

Máte za sebou první dva týdny letní přípravy, jak je zatím hodnotíte?

Já ty kluky tady všechny znám. Vím, že trénují opravdu s velkou chutí. Je velmi pozitivní, že jich je na trénincích vždy kolem dvacítky.

I když kluci chodí do zaměstnání nebo do školy, tak si myslím, že se dokážeme dobře připravit. Ten prostor na kvalitní přípravu tady je.

Na co se během letní přípravy budete nejvíce zaměřovat?

Bude to tak, jak je zvykem. Zaměříme se na kondici a také na dynamiku a výbušnost, abynámto vydrželo a abychom měli během sezony z čeho žít. Budeme také hodně chodit plavat.

Prostě během těchto dvouhodinových tréninků všechny tyto činnosti projedeme. Kluky musíme dát dohromady, protože tu uplynulou sezonu měli hodně dlouhou.

Po sezoně opustilo přerovský tým několik hráčů, jak citelná to bude ztráta?

Já zatím nějak moc odchody hráčů nevnímám. Odešli hráči, kterým skončila smlouva: Pavel Rajnoha, Filip Tomáš, Pavel Šťastný, Milan Chlup a také bohužel brankář Michal Láníček.

Bohužel pro měa také pro tým. Vedení klubu s ním nepodepsalo novou smlouvu. Já bych tady tuto záležitost nechtěl nějak moc komentovat. Po sportovní stránce je to ale určitě výborný gólman amy musíme udělat všechno pro to, abychom ho nahradili.

Kdy bude končit letní příprava a jak to bude s výjezdem na led?

Poslední týden v červnu budeme letní přípravu končit a první srpnový den potom vyjedeme na ledovou plochu. Od 4. srpna bychom to pak měli rozjet naostro a sehrajeme sérii přípravných zápasů.

Východní skupina 2. ligy by mohla dostat nový náboj. Sestoupily Šumperk a Prostějov, do ligy se naopak probojovala ambiciózní Břeclav…

Možná se druhá liga východ změní více, než si myslíme. Slyšel jsem teď nějaké negativní informace o Orlové, pryč už je Kroměříž. Možná se stane, že vypadnou i jiné kluby, takže by mohla zůstat v naší skupině Technika a také Blansko.

Já si myslím, že takové týmy, jako je třeba Šumperk, rozhodně vedou ke zkvalitnění této soutěže. Loni chodilo v Přerově hodně diváků, ta návštěvnost byla velmi dobrá, takže je to jen dobře, protože pro fanoušky se ten hokej hraje.

Zmínil jste fanoušky, chcete jim něco vzkázat?

Loni jsem přerovské fanoušky vnímal z druhé strany. V Brně jsme se na tom shodli, že to, jak podporují kluky, se opravdu málokdy vidí. To jsem snad nezažil ani v Prostějově.

Nechci křivdit prostějovským fanouškům, kteří umí být také dobří, ale to, co loni tady ti přerovští předváděli, hlavně v závěru sezony, to byla paráda.

Budu moc rád, když budou tým podporovat stejně jako loni. Odměnou jim za to budou derby s Prostějovem, Šumperkem a určitě také dobré zápasy s Hodonínem.

Aleš Novotný