„Třebíč byla lepší. My jsme hráli to, co jsme si řekli, jen ve druhé třetině. Dnes jdou jinak tři body za Lukášem v bráně,“ uznal i hlavní trenér Přerova Vladimír Kočara.

Diváci v první třetině rozhodně nesledovali pohledný hokej a možná i proto byla atmosféra v Meo Aréně poněkud zakřiknutá. Více šancí navíc v úvodu měli hosté. Ty první likvidoval Klimeš, v 8. minutě ale už nic nemohl dělat s přesnou střelou Roberta Havláta.

Zubry inkasovaný gól částečně probral, výsledkem byl gól Jaroslava Moučky, který dorazil Weinholdovu tečovanou střelu.

První dvě třetiny rozdělily úvodní přesilovku utkání. A měli ji Zubři, kteří se pyšnili nejlepšími početními výhodami v soutěži. Tuto statistiku potvrdili, Navrátilovu střelu dorazil do sítě Tomáš Doležal.

Co ale Přerované nepotvrdili, bylo nejlepší bránění v oslabení. Hned vzápětí totiž početní výhodu rychle využil Martin Šťovíček, který nedal Klimešovi šanci – 2:2.

Stanislav Svozil
Extraliga ohromena Svozilem. Klobouk dolů, smeká i Jágr

ROZHODLA DRUHÁ TŘETINA

Prostřední dějství však patřilo Zubrům, kteří stupňovali svou aktivitu. Odměnou jim byl šťastný gól Jiřího Krisla čtyři minuty před druhou sirénou. A možná také smůla Třebíče, hned vzápětí totiž orazítkoval spojnici Klimešovy brány Šťovíček.

„Těch zápasů je strašně moc. Respekt ke klukům, že se na zápasy dokážeme připravit nejen fyzicky, ale i psychicky. Dnes jsme se ale psychicky nepřipravili. Ten hokej nám nevoněl a přizpůsobili jsme se tomu jen ve druhé třetině,“ hodnotil Vladimír Kočara.

Na začátku třetí dvacetiminutovky se domácí museli ubránit druhé přesilovce Horáků, což se jim za přispění štěstí i Klimeše podařilo. Přerovský hrdina v bráně poté čaroval nejen v další početní výhodě hostů.

Rozhodčí vylučovali pouze na jedné straně a v 55. minutě opět poslali domácí do čtyř. Zubři ale naplno v závěru ukázali nejlepší defenzivu soutěže a Třebíči více než dvě vstřelené branky nepovolili.

V sobotu zajíždí Přerované pro povinné body na led poslední Kadaně.

HC Zubr Přerov – SK Horácká Slavia Třebíč 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Moučka (Hejcman, Weinhold), 22. Doležal (Navrátil, Krisl), 36. Krisl (M. Kratochvil) – 8. Havlát (Paták, Nedbal), 23. Šťovíček (Nedbal, Nedvídek). Rozhodčí: Fiala, Koziol – Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 1585.

Přerov: Klimeš – Krisl, Černý, Weinhold, Zbořil, Čáp, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, M. Kratochvil – Popelka, Sýkora, Š. Kratochvil – Goiš, Süss, Dvořák. Trenér: Vladimír Kočara.

Třebíč: Jekel – Forman, Rutar, Jenáček, Nedbal, Mikyska, Furch, Hort – Michálek, Šťovíček, Kratochvíl – Vodný, Nedvídek, Havránek – Havlát, Král, Paták – Václavek, Ferda. Trenér: Martin Sobotka.