Šimboch si v přípravě zahrál i za Třinec, v minulosti absolvoval se slovenskou reprezentací mistrovství světa hráčů do 20 let. Zajímavostí je, že právě třiadvacetiletý gólman v minulé sezoně svými výkony zachránil Prostějov v první lize.

„Uvidíme, jak to zamýšlí osud, třeba si ještě v derby zachytám proti Prostějovu," říká Juraj Šimboch.

V Přerově jste se objevil dost narychlo? Jak se vlastně „upekl" váš přesun?

Řešilo se to, ale bylo to vlastně ze dne na den. Zranil se Kokin (Martin Vojtek, pozn. red.) a hledala se nějaká náhrada. Oslovili mě a já jsem dorazil z Frýdku dnes ráno, včera jsem ještě trénoval ve Frýdku.

Dá se už teď říct, jak často asi přijedete Zubrům pomoct?

Vyřídily se mi tady střídavé starty. Bude záviset, jak na tom bude zdravotně Kokin. Bude to záležet na domluvě trenérů Přerova a Frýdku-Místku.

Po sezoně v Prostějově jste prohlásil, že se těšíte na derby s Přerovem. Teď to vše vypadá trošku jinak…

Já jsem rád, že můžu chytat a užívám si každou chvíli na ledě. Neřeším za jaký klub, ale snažím se odvést maximum v každém zápase. V Prostějově jsme se nedohodli, padlo to. Tenkrát mě ani nenapadlo, že by to takhle skončilo. To je ale sportovní život a je potřeba to brát tak, jak to je. Uvidíme, jak to zamýšlí osud, třeba si proti tomu Prostějovu i zachytám.

Jak jste spokojen s premiérou u Zubrů?

Jsem strašně rád za tři body. Kluci hráli výborně, hodně mi pomáhali. Na to, že jsem přijel dnes ráno rovnou na rozbruslení, tak jsem se stihl seznámit s klukama a o to to bylo těžší. Zvládli jsme to ale společně výborně.

Ve třetí třetině už jste měl víc práce, bylo to tím, že jste se záměrně stáhli?

Šli jsme do třetiny s dvougólovým náskokem a věděli jsme, že se nesmíme moc unáhlit. Zaďoura jsme hrát nechtěli, pohlídali jsme si to. Byl to zkušený výkon ve třetí třetině. Na to, že jsme tým, který postoupil ze druhé ligy, to bylo super.

Co říkáte na místní fanoušky?

Fanoušci jsou tady výborní, celý zápas nás hnali dopředu. Byl skoro plný zimák, kluci mi říkali, že jsou skoro vyprodané permanentky, takže by to tak mohlo být celou sezonu.