„Akci organizuje bývalý sportovní manažer HC Zubr Přerov Radomír Kužílek, který spolupracuje s kanadským hokejovým svazem. Ten ho oslovil a on zorganizoval pobyt Travelling Jagrs v Česku,“ prozradil člen Old Boys Přerov Jindřich Šejba Deníku, proč se z Kladna, kde známá skupina sledovala o víkendu utkání Rytířů, přesouvá právě na Hanou.

Utkání se uskuteční na přerovském zimáku v pátek od 18.30, hrát se bude na třikrát patnáct minut čistého času s krátkými přestávkami mezi jednotlivými třetinami bez úpravy ledu.

„Bude to pro nás velké zpestření. Každý pátek hráváme dva mančafty proti sobě, pořád dokola. Tohle bude nový soupeř a úplně jiný hokej, se kterým jsme se ještě nesetkali,“ těší se Jindřich Šejba.

„Má jít o kluky, kteří hrávali hokej někdy do juniorky,“ prozradil směrem k očekávané výkonnosti Jágrových kanadských fanoušků. „Nepůjde o fanoušky na bruslích,“ upozornil Šejba.

Kladno hostilo Prostějov, dorazili i Travelling Jagrs z Kanady. Ilustrační snímek
Travelling Jagrs? To jsou moje děti. Jágr se v USA rozpovídal o své kariéře

Dorazit by mělo patnáct borců, v prvé řadě půjde samozřejmě o zábavu.

Domácí nastoupí v této sestavě: Patrik Schneider, Jakub Mánek - Robert Vrána, Jiří Pec, Tomáš Zábranský, Radek Kuchta, Roman Nevtípil, Jaroslav Mana - Pavel Smékal, Erik Kohút, Robert Hanák, Matěj Málek, Lukáš Menšík, Stanislav Vohrabal, Libor Vitoslavský, Jindřich Šejba, Jan Kolář, Filip Novák, Jan Kajzar, Petr Hradil, Tomáš Ministr, Daniel Petráš.

„Myslím, že to dopadne tak, že místo ionťáku rozdáme na obě střídačky pivo,“ směje se Jindřich Šejba.

„My z Old Boys nehrajeme do těla, někteří jsme už páni v letech. Chceme se takto domluvit i s Travelling Jagrs, aby šlo o exhibici a ne nějaký ostrý zápas,“ dodal závěrem.

V neděli by kanadská partička měla zamířit v Kladně na utkání s Libercem, pak odehrát ještě jeden exhibiční duel a poté zamířit zpět do zámoří.

Kladno hostilo Prostějov, dorazili i Travelling Jagrs z Kanady
Travelling Jagrs: Atmosféru si užíváme, i když Jaromír nehraje