Hosté přitom šli zásluhou Pechance do vedení ve 4. minutě a po dvou třetinách svítil na světelné tabuli přijatelný stav 3:2 pro favorita. Hned v úvodu třetí dvacetiminutovky ale udeřili ex-přerovští Šoustal s Mrázkem a bylo de facto rozhodnuto.

Na už tak rozsáhlou marodku Přerovanů přibyl před zápasem nemocný klíčový muž, brankář Michal Postava. Hanáci reagovali výpomocí Štěpána Lukeše z Komety Brno, záda mu poprvé kryl Josef Němeček z druholigových Letňan.

Fanoušci Olomouce na extraligovém zápase v aréně pražské Sparty, 30. října 2022
Rekord! Přes tisíc fanoušků vyrazí z Olomouce vlakem na hokej do Prahy

Nový kouč Michal Mikeska tak neuspěl ani napočtvrté. Zubři mají od svého návratu do druhé nejvyšší soutěže za sebou ještě jedno „černější“ období. To když na přelomu let 2016 a 2017 prohráli desetkrát v řadě.

HC RT TORAX Poruba – HC Zubr Přerov 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 18. Krenželok (Doudera, Šedivý), 31. Šoustal (Razgals, Střondala), 34. Razgals, 44. Šoustal (Klimíček, Střondala), 46. Mrázek (Krenželok, Šedivý), 56. Mrázek (Klimíček, Krenželok) – 4. Pechanec (Ministr), 36. Indrák (Doležal, Pechanec) Rozhodčí: Šico, Wagner – Bezděk, Otáhal. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 942.

Poruba: Dolejš – Sedlák, Doudera, Lemcke, Klimíček, Gutwald, Voráček, Hlaváč – Tvrdoň, Střondala, Šoustal – Razgals, Honejsek, Berisha – Christov, Vachovec, Gřeš – Mrázek, Krenželok, Šedivý. Trenér: Režnar.

Přerov: Lukeš – Kudělka, Němec, Adámek, Chroboček, Cubo, Krisl, Hanák – Březina, Pechanec, Ministr – Doležal, Hejcman, Jakub Svoboda – Tomi, Vlach, Indrák – Goiš, Nemec, Chludil. Trenér: Mikeska.