Kundrátek nahradí konkrétně Radka Gudase z Philadelphie Flyers. 

Ze sestavy vypadli kromě Gudase také David Krejčí z Bostonu a Tomáš Hertl ze San José. Dvojici dodatečně nominovaných útočníků nakonec utvořili Roman Červenka z Freibourgu a Michal Birner z Čeljabinsku.

Šestadvacetiletý Kundrátek má za sebou v reprezentačním A-týmu celkem 29 zápasů, v nichž si připsal 9 bodů za 4 góly a 5 asistencí.

Kanadský turnaj pro něj bude životní zkušeností. Ty však sbíral už i v NHL v dresu Washingtonu Capitals, menší kluziště by tak pro obránce Slovanu Bratislava nemuselo znamenat problém.

Jandač: Výběr se zúžil

„Jestli je to riziko? Musím oslovovat hráče, kterým věřím a u kterých si myslíme, že mají vhodné parametry. Výběr v NHL se nám poměrně hodně zúžil, už tam moc hráčů nemáme," řekl trenér Jandač na reprezentačním sra­zu.

Trenérovi se přerovský bek hodil možná i proto, že by opět mohl vytvořit fungující pár s Michalem Kempným, tak, jak tomu bylo na posledním mistrovství světa.

Jistou výhodou je také rozehranost Kundrátka, který už na rozdíl od většiny českého výběru naplno naskočil do zápasového kolotoče. „V prvním přípravném utkání proti Rusku ale Kundrátek určitě hrát nebude. Prostor dostane dalších šest obránců, aby se rozehráli," podotkl Jandač a poukázal na fakt, že do zápasů může podle pravidel NHL nasadit jen 18 hráčů.

(něm, čtk)