„Přerov úplně otočil moje rozhodování o tom, kde budu hrát,“ prozradil 27letý rodák z Českých Budějovic na klubovém webu Zubrů. „Mluvil jsem s trenérem Mikeskou i sportovním manažerem Hanym a se vším jsem se ztotožnil. Líbila se mi vize, kterou mi představili, po všech stránkách mi dávala největší smysl,“ uvedl Jáchym.

Hokejisté Přerova v derby s Prostějovem v prosinci 2023. Tomáš Jáchym
Semlel ho hmyz. Jáchym o nemoci, gólovém návratu i tragických sudích

Zubři dlouho neměli ve svém středu hráče, který by hrál prim v kanadském bodování soutěže. Teď ho mají a vysokou produktivitu od něj také budou očekávat.

Tomáš Jáchym
Extraliga: 40 startů, 5 bodů (1+4)
Chance liga: 271 startů, 198 bodů (45+153)

„Bavili jsme se, že i tady budu stěžejní hráč a v týmu budu mít velkou roli. Jsem na ni zvyklý, s velkou odpovědností vůči mužstvu se mi hraje nejlíp. Moc se na to těším,“ hlásí Jáchym, který si však nejprve bude muset získat přerovské fanoušky. Po obránci Martinu Pěnčíkovi je druhým hráčem, který se od Jestřábů přesunul k Zubrům.

Nyní se Jáchym připravuje individuálně doma na jihu Čech, kde s hokejem začínal. Z Motoru se brzy přesunul do Vítkovic, kde nasbíral i 39 extraligových startů, čtyřicátý přidal v předminulé sezoně za Kladno. Velmi produktivní prvoligové ročníky prožil také v dresu Poruby.

Hokejisté Přerova porazili ve 3. čtvrtfinále play-off hokejové Chance ligy Vsetín 2:1.
Chance liga končí. Zubři si musí zvyknout na nového sponzora i sdružení klubů