Tomáš Doležal naskočil už do středečního důležitého utkání se Zlínem. Jak se cítil?

„Hrozně,“ trpce se usmál po prohře 0:2. „Osm týdnů je dost. Něco můžu potrénovat, ale zápasový mód, to je úplně něco,“ přiznal 33letý útočník.

Po více než roce na zimní stadion v Přerově zavítalo více než dva tisíce diváků. Přilákala je hlavně důležitá bitva se Zlínem.
OBRAZEM: Zlín, krasobruslařka i langoše přilákaly na zimák rekordní návštěvu

Zranění si vyžádalo operaci, ukázalo se však, že problém není zdaleka tak závažný, jak to z počátku vypadalo.

„Měl jsem s tím problémy už v říjnu, kdy jsem z toho taky vypadl. Byli jsme domluvení na operaci po sezoně, ale bohužel se stalo, co se stalo. Vypadalo trošku jinak, i doktor říkal, že tam bude víc práce. Nakonec se dělaly menší zákroky,“ poodhalil Doležal.

K rychlejšímu návratu poté přispěla i rychlejší rekonvalescence. „Po týdnu, co mi vytáhli stehy, už jsem mohl nějak fungovat a začal se rozcvičovat,“ zmínil.

Poslední slovo měl primář ortopedicko-traumatologického oddělení přerovské nemocnice Pavel Přikryl. Ten musel dát zelenou. „Řešil jsem to s doktory a čekal na pana primáře, který mě operoval. Ten měl hlavní slovo. Když jsem přišel s tím, že bych už mohl naskočit, řešili jsme s trenéry, i podle toho, jak se budu cítit, jestli mě dají do sestavy, nebo ne,“ řekl forvard.

Odchovanec pražské Slavie už tedy nechyběl na posledních trénincích. „Cítil jsem se na nich dobře, chtěl jsem naskočit co nejdříve, ještě před play-off,“ prozradil Tomáš Doležal.

„Byli jsme takto domluveni předběžně, že to budeme směřovat k tomu, abych hrál proti Zlínu. Do toho vypadli někteří kluci,“ připomněl Doležal fakt, že na úterním tréninku se zranil Josh Mácha a pro nemoc chyběl i Daniel Indrák.

Po více než roce na zimní stadion v Přerově zavítalo více než dva tisíce diváků. Přilákala je hlavně důležitá bitva se Zlínem.
PŘEHLEDNĚ: Postupová matematika. Zubři mohou do šestky, bude to těžké