Byl to však jeden z mála důvodů k zubří radosti, hosté zaslouženě utkání otočili a Přerov skončil potřetí v řadě bez bodu. „Zápas jsme si užili, ale měl skončit jinak,“ mrzelo po utkání střelce jediné branky hostů.

Utkání pro vás začalo nešťastně, Šimon Kratochvil musel po trestu na pět minut a do konce utkání do kabin. Vy jste se ale ubránili…
Na začátku jsme tam měli hodně oslabení, ale zvládli jsme je parádně. Tím jsme trošku Vsetín srazili. Mysleli si, že nám nasází hodně gólů, ale hráli jsme vyrovnaný zápas, pak jsme i vedli… Zase jsme si ten zápas prohráli našimi chybami. Myslím, že to byl poslední dobou jeden z našich nejlepších výkonů. Nějaké body jsme si zasloužili.

Vy jste poslal svůj tým do vedení, věděl jste hned, jak se samostatným nájezdem na Šelepněva naložíte?
Hlavně jsem věděl, že budu střílet nahoru, ale ono to skočilo mezi nohy (úsměv). Takže ono to asi mluví za vše. Měl jsem něco vymyšleného, ale bylo to úplně jinak.


Co pro vás takový gól přes porážku znamená?
Na takový gól jsem čekal už hodně dlouho, že se na něm trošku chytím. Jsem za něj rád.

Asi škoda vsetínského vyrovnání při vašem dalším vyloučení, je to tak?
Byli jsme mockrát vyloučení, některé fauly byly sporné. Takový je ale hokej, měli jsme hrát tak, jak jsme hráli do té doby. Šance jsme měli, mohli jsme vyhrát i přes ta oslabení.

Vám naopak přesilovky opět moc nešly. Proč se v nich podle vás tak trápíte?
Já nevím. Jestli pořád moc nahráváme, hledáme se, namísto toho, abychom to sázeli švihem do brány a tam clonili… Potřebujeme dávat takové góly, to nám teď v těch přesilovkách chybí.

Užíval jste si alespoň skvělou atmosféru legendárního Lapače?
Samozřejmě. Víme, že ve Vsetíně jsou fanoušci, kteří ten tým táhnou. Každý zápas chodí tři tisíce lidí. Teď přijeli i naši, takže to byla výborná atmosféra. Určitě jsme si ten zápas všichni užili, ale měl skončit jinak.

Soupeř ve třetí třetině rozhodl, přestože šance jste tam také měli. Proč to nevyšlo?
Dostali jsme hned na začátku gól, který nás trošku srazil. Trošku jsme vypnuli. Pak už to byla ta klasická křeč, kdy chceme, chceme, ale padnout to tam nechce. Musíme věřit, že od příštího zápasu přijdou góly a přejedeme Benátky.

Proti Benátkám to v sobotu ale bude jiný zápas, je to tak?
Určitě. Ty budou takové rozlítané. Nebudou to mít tolik svázané taktikou, jako to má Vsetín. Soutěž je ale teď tak vyrovnaná, že se musíme na každého soupeře připravit stejně. Teď do toho musíme dát všechno.