„V prvním utkání jsme se v úvodu hledali, Slavia měla navrch. Pak jsme se z toho ale oklepali. Nebyl tam moc kvalitní led, stávalo se, že puk přeskočil hokejku,“ zmínil autor jediné trefy z úvodního klání Jiří Goiš.

„I domácí hráči říkají, že mají asi nejhorší led v republice, nejsou pořádně vidět ani čáry,“ přidal se obránce Radomír Pala.

„Prý tady mají něco s rolbou, nevím. Na to se ale nemůžeme vymlouvat. Led byl pro oba mančafty stejný. Nicméně myslím, že jsme s tím měli velké problémy,“ přiznal zkušený zadák.

5 na 3

Problémy ale byly vidět také při početní výhodě Zubrů. V prvním utkání nevyužili hned dvě dvojnásobné přesilovky, což je stálo důležitý první triumf.

„Říká se, že kdo nepromění pět na tři, tak nemůže vyhrát. Nám se to opravdu vymstilo. V tomto musíme být šikovnější, trošku se uklidnit a pomoct si přesilovkami k vítěznému utkání,“ ví dobře Goiš.

„Byli jsme z toho docela v křeči. Naštěstí jsme to sehráli a dali konečně gól na 1:0. Ale na jeden gól se špatně vyhrává,“ kroutil hlavou Radomír Pala, který sice kletbu ve druhém střetnutí svým gólem v přesilové hře pěti proti třem prolomil, na kýžený úspěch to však bylo málo.

„Ve druhém utkání bylo zlomové, že jsme neudrželi vedení 1:0 a na konci druhé třetiny nechali soupeře srovnat. Chtěli jsme hrát trpělivě, odskočit na 2:0, rozhodnout. Ale chodili jsme zbytečně dopředu, nebyli trpěliví a Slavia nás potrestala gólem na 1:1,“ ohlížel se Pala za druhým bojem série.

Sobotní i nedělní zápas čtvrtfinále je v MEO Aréně na programu od 17 hodin. „Teď je řada na nás,“ hecuje Radomír Pala.