Gólman Dalibor Sedlář vypomáhal druholigovému Přerovu, který však vypadl již v předkole druholigového play-off po sérii s Uničovem.

„Takové zklamání jsem dlouho nezažil,“ přiznal Sedlář.

ROZHOVOR

S přerovským týmem jste vypadl již v předkole play-off. Sérii s Uničovem jste měli přitom výborně rozehranou. Proč nakonec uspěl soupeř?

Myslím si, že rozhodl druhý zápas v Přerově. Vedli jsme 2:0, vypadalo to, že bychom mohli postoupit, ale po hloupé chybě jsme inkasovali a začali jsme se bát o výsledek. Uničovským hokejistům trvalo dohromady 88 minut, než vás překonali.

Neviděli jste se v polovině druhého zápasu při vedení 2:0 už předčasně ve čtvrtfinále a nepodcenili jste zbytek zápasu?

Podcenění, to určitě ne. Těžko říct, jestli jsme za stavu 2:0 nezačali hrát laxně. Přitom jsme hráli opravdu dobře. Kdybychom neinkasovali, přidali bychom další gól a vyhráli. Takhle ale vyhrál soupeř při nájezdech, když Pavlas to udělal velmi dobře.

Je ale zvláštní, že vás tak srazil kontaktní gól na 2:1.

Právě že nás to hrozně srazilo. Dostali jsme dva stejné góly po buly. Ještě jsme se vrátili do vedení 3:2, ale hráli jsme moc zatažení.

Jak se vám vůbec chytalo, když jste kvůli zranění téměř celou sezonu chyběl?

Byl jsem strašně rád, že v Přerově můžu chytat. Po ukončení sezony v Olomouci jsem se přestěhoval do Přerova. Chytalo se mi výborně, měl jsem velkou chuť do hry. Tak zklamaný jsem po vyřazení v předkole už dlouho nebyl.

Za Přerov jste začal chytat už na konci základní části. Byla to ale dostatečně dlouhá doba pro souhru s novými spoluhráči?

U gólmana je sice souhra důležitá, ale ne rozhodující. Žádný problém nebyl. V Přerově je výborná parta, která mě vzala.

V uplynulé sezoně jste ale byl hlavně na marodce. Na začátku jste se se Žigárdym střídali v brance Mory, pak ale přišlo nešťastné zranění. Takovou sezonu jste asi ještě nezažil?

To ne. Přitom se mi povedla příprava. Na začátku ligy jsem si věřil. Ve třetím nebo čtvrtém kole ale na mě spadli hráči a mně se urvalo koleno. Vrátil jsem se až v závěru sezony. O to víc jsem chtěl v Přerově uspět.

Jste kmenovým hráčem Zlína, ale vedení Olomouce má zájem o vaše služby i pro příští sezonu. Tušíte, kde budete hrát?

Zájem je oboustranný. Bude ale záležet na domluvě se Zlínem. Sám nevím, kde budu chytat. Rád bych zůstal v Olomouci.