Na soupisce pro nadcházející ročník Chance ligy figuruje zatím jméno jediného gólmana, juniora Michala Postavy. To se ale nyní změní.

Druholigový Havlíčkův Brod na svém webu v úterý potvrdil, že jednička Bruslařů, 21letý Martin Holík, bude působit u Zubrů.

„Talentovaný gólman kývl na nabídku ze Chance ligy a nově bude působit v Přerově,“ napsaly oficiální internetové stránky havlíčkobrodského klubu.

Holík i v mladém věku patřil mezi druholigovou brankářskou špičku, s hokejem začínal v Hodoníně, odkud přes Warrior Brno zamířil do brněnské Komety, kde v dorostu předváděl solidní výkony. Mezi muži dostal šanci kromě Havlíčkova Brodu také v druholigovém Pelhřimově.

Teď by měl rozšířit brankářské řady u Zubrů. Stejně tak se delší dobu mluví o angažování Daniela Dvořáka.

Nadějný hradecký brankář, který prošel všemi mládežnickými reprezentačními kategoriemi, vloni oblékl dres Prostějova. Také jeho příchod by klub mohl v nejbližších dnech potvrdit.

Klimešovy střídavé starty

Jak Zubři již dříve avizovali, vyřízeny mají také střídavé starty Lukáše Klimeše z Komety Brno.

Fantom uplynulých dvou sezon by ale měl v Brně zaujmout zpočátku pozici brankáře číslo dvě. Mnohem pravděpodobnější se zdá působení trojky Komety v Přerově. Tou má být zkušený Ondřej Kacetl.

„Připravovat se bude s týmem, ale jeho výchozí pozice není čistě extraligová. Obsazuje místo trojky za Karlem Vejmelkou a Lukášem Klimešem. Začít sezonu by měl v prvoligovém Přerově,“ řekl před necelým měsícem pro server iDnes.cz trenér gólmanů Komety Brno Pavol Rybár.

Jak to ale nakonec dopadne, na to si tradičně budeme muset chvíli počkat. Přibližně tak dlouho jako na led v Meo Aréně.

„Máme vyřízeny střídavé starty pro Lukáše Klimeše. Ondřeje Kacetla jsme zatím s Kometou neřešili, tohle nám nikdo nepotvrdil. Jak to bude nám nejspíš ukážou až zápasy Generali Česká Cupu,“ řekl Deníku sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Ve hře jsou také střídavé starty Daniela Hufa ze Zlína. Přerov by tak o gólmany v žádném případě neměl mít nouzi.