„Je to záměr. Když trenér Láďa Kočara nastoupil do funkce, potáceli jsme se někde na devátém místě. Vyhlásil, že už nám začíná play-off. Počítali jsme si tak i zápasy. Já jsem to vzal poctivě a přestal jsem se i holit,“ prozradil čtyřicetiletý hokejista.

Možná i tento tah pomohl. Přerované se semkli, začali předvádět skvělé výkony a dvě kola před koncem měli jistotu čtvrtfinále. Vše pak završili úterní demolicí Benátek nad Jizerou 7:1 v posledním kole.

„To bylo jenom o nás. Benátky nepřijely v nejsilnější sestavě, bylo to jen o našich hlavách,“ hodnotil duel Tomáš Sýkora.

„Ve druhé třetině jsme si chodili pro fauly, ať jsou přesilovky. Tak nás trenér nabádal, ať začneme už v první dvacetiminutovce. To jsme ale nezvládli, dokázali jsme to až ve druhé. Přesilovkami jsme Benátky dostali pod velký tlak. Pak jsme si tam dělali, co jsme chtěli. Byly tam pěkné akce, padaly góly. Ta druhá třetina měla největší kvalitu,“ ohlížel se Tomáš Sýkora.

Při vší úctě k liberecké farmě, Benátky rozhodně v úterý nebyly soupeřem srovnatelným se soky v play-off. Do Přerova přijel s extrémně mladičkou sestavou. Posuďte sami. V bráně Pavel Čajan, 16 let. Necelých 14 minut odehrál v obraně šestnáctiletý Filip Kovář.

Útok Pojizeřanů už byl přeci jen o něco zkušenější, spoustu prostoru (27 minut) ale dostal třeba sedmnáctiletý talent Jan Cikhart. Jinak za Benátky nastoupili převážně jen junioři. „Samozřejmě ale něco umí, je to budoucnost českého hokeje,“ pousmál se Sýkora.

HUMBUK KOLEM JÁGRA? MŮŽEME SE UKÁZAT!

Ve čtvrtfinále každopádně Zubři dle papírových předpokladů vyzvou Kladno. A to bude jiný „rachot“. Nejen na ledě, ale také na stadionech či v médiích. Play-off proti Jágrovi s Plekancem zkrátka zajímá i ty, kteří o druhou nejvyšší soutěž jindy „zavadí“ spíše omylem.

„Těším se prostě na play-off. Je fajn, že tam budou i hráči takových jmen a bude to sledované. Můžeme se tady,“ na chvíli se Tomáš Sýkora odmlčí. „Ale co já, kluci se tady můžou ukázat. Když vyhrajeme, bude to skvělé. Můžeme něco dokázat,“ uvědomuje si přerovský kapitán.

Může tedy velký humbuk kolem hvězdných útočníků pomoci Přerovu? „Samozřejmě, že to může pomoct. Jde hlavně o fanoušky, ale není to jen pro ně. Budou vidět naši sponzoři, kredit Přerova půjde nahoru. Teď už jen neudělat ostudu na ledě, ať se o nás mluví dobře,“ přeje si Sýkora.

Ještě větším přáním by však bylo prolomení čtvrtfinálového prokletí Zubrů z posledních tří sezon. „Máme jasný cíl – letos to čtvrtfinále konečně zlomit. Je to klišé, půjdeme zápas od zápasu, ale tu sérii chceme vyhrát,“ posílá Tomáš Sýkora jasný vzkaz směr Kladno.

To si ale na Přerov určitě dá velký pozor. Stačí se podívat na poslední vzájemný duel v MEO Aréně. Zubři Rytíře sestřelili poměrem 6:2. V této sezoně platilo mezi oběma soupeři pořekadlo „můj dům, můj hrad“.

„Toto je strašně ošidné. Pamatuji si, když jsme v první sezoně po postupu do první ligy s Budějovicemi vyhráli všechny čtyři zápasy v základní části, pak jsme v play-off dostali 0:4 na zápasy. Bude rozhodovat momentální forma, chtění a nasazení. Co bylo v sezoně, je zapomenuto. Jdeme od nuly,“ upozorňuje Tomáš Sýkora.

Jedno je ale jisté. Od nynějška už nebude v kabině jediným vousáčem. „Celý mančaft samozřejmě už od pondělí dostal taky rozkaz neholit se, ať jdeme už v pátek do zápasu všichni pěkně zarostlí,“ zasmál se ostřílený centr.

Program čtvrtfinále:
1. pá 01.03.2019 Rytíři Kladno - HC Zubr Přerov 18:00 ČEZ stadion, Kladno
2. so 02.03.2019 Rytíři Kladno - HC Zubr Přerov 16:00 ČEZ stadion, Kladno
3. út 05.03.2019 HC Zubr Přerov - Rytíři Kladno 18:00 MEO Aréna Přerov
4. st 06.03.2019 HC Zubr Přerov - Rytíři Kladno 18:00 MEO Aréna Přerov
5. pá 08.03.2019 Rytíři Kladno - HC Zubr Přerov 18:00 ČEZ stadion, Kladno
6. ne 10.03.2019 HC Zubr Přerov - Rytíři Kladno 17:00 MEO Aréna Přerov
7. út 12.03.2019 Rytíři Kladno - HC Zubr Přerov 18:00 ČEZ stadion, Kladno
*Série se hraje na čtyři vítězná utkání.Informace o vstupenkách najdete na webu www.hokejprerov.cz