Přerovští hokejisté tentokrát „dojeli“ na horší produktivitu, kterou zlepšili až příliš pozdě ve třetí třetině.

Gól naděje na 5:4 vstřelil v čase 57:32 Tomáš Doležal. Prostějovští přitom zkoušeli reklamovat zásah vysokou holí.

„Nemyslím si, že to byla vysoká hůl. Ten puk padal dolů, když jsem ho trefil. Možná jsem byl i o dost více pod břevnem a stoprocentně jsem si byl jistý, že to byl regulérní gól. Vůbec jsem nepřemýšlel, že by neměl platit,“ měl jasno sedmadvacetiletý forvard, pro nějž se jednalo o třetí gól v dresu Zubrů.

Přestože k tomu nebylo daleko, vyrovnat už se Přerovanům nepodařilo. Zápas se však lámal jinde.

„Nedařily se nám přesilovky, které hrály velkou roli, protože Prostějov je využíval. My bohužel tolik ne, a navíc jsme v jedné z nich inkasovali hodně důležitý gól,“ ohlížel se Doležal.


Gól v oslabení Přerovany potopil už v předešlém duelu v Českých Budějovicích. Tentokrát rozhodly také nevyužité šance a možná i fakt, že domácí po sérii nezdarů v bitvách o Hanou konečně chtěli odcházet jako vítězové.

„Ani bych neřekl, že vyhrál šťastnější tým. Jestřábi mají výborný kádr a poslední dobou hrají velmi solidně. Zase to nemůžeme brát, že když se prohrálo s Prostějovem, že je něco vyloženě špatně. Myslím, že to byl super zápas z obou stran, oni ale dali víc gólů,“ dodal člen první formace.

Doležal odehrál už druhou bitvu o Hanou, další Přerovany mohou čekat i ve čtvrtfinále play-off. To je však zatím hodně daleko.

Zubři se nyní musí připravovat na domácí duel s Kadaní. Nic jiného než tři body neberou. Utkání je na programu v sobotu od 18 hodin.