„Začnu asi netradičně. Bez jakékoliv arogance nebo srandy. Před pár měsíci jsem četl, že první liga upadá na kvalitě. Když ale vidím zápasy druhé části soutěže, tak si to absolutně nemyslím. Dnes oba týmy předvedly solidní výkon, výsledek není až tak důležitý, byl to kvalitní zápas,“ řekl na tiskové konferenci asistent trenéra Zubrů Kočary Jakub Grof.

V prvním dějství domácí doplatili hlavně na svou nedisciplinovanost či přemotivovanost. A také na nedůslednost, když v 8. minutě nechali příliš prostoru Dareku Hejcmanovi, který přesnou střelou otevřel skóre.

Za pět minut pak dostali Zubři možnost přesilovky pět na tři a Jakub Navrátil dokonale našel Romana Pšurného, ten už jen uklízel do prázdné vsetínské klece.

Valaši mohli zbytečných faulů litovat, při hře v pěti byli nebezpečným a minimálně rovnocenným soupeřem. Bylo jasné, že Přerované to tentokrát s hájením těsného náskoku nebudou mít jednoduché.

KLÍČOVÁ NAVRÁTILOVA ODPOVĚĎ

V prostředním dějství hrál dvojnásobnou přesilovku Vsetín. Sice ji nevyužil, hned vzápětí ale hosté trošku pozapomněli na najíždějícího Vlastimila Dostálka, který bekhendem překonal svého bývalého spoluhráče z Přerova Lukáše Klimeše.

Jenže Zubři přispěchali s veledůležitou okamžitou odpovědí. Neuběhla ani půlminuta, Valaši nechali úplně volného Navrátila mezi kruhy, přerovský útočník dostal ideální nabídku od Weinholda a Přerov opět vedl o dva góly.

Podobné vedení je tradičně voda na zubří mlýn. Jednoduchá hra se zodpovědnou defenzivou sklízela ovoce i na Lapači. Vsetínu pomohla až přesilovka v 55. minutě, kdy puk za Klimeše dostal Roman Vlach.

Poté se málem opakovala situace ze druhé třetiny, kdy Přerované okamžitě uhasili vsetínské vzplanutí nadějí. Za Gábou ale tentokrát pouze zazvonila tyč.

Závěrečné minutky tak nabídly drama, 107 vteřin před třetí sirénou Valaši odvolali brankáře, vytvořili si několik nebezpečných závarů, Zubři je však ustáli.

Přerovští hokejisté si tak připsali magický stý bod do tabulky skupiny o pořadí v play-off a výrazně se přiblížili skvělému druhému místu po základní části.

„Nějaký tlak, kdo skončí na druhém místě, ani nebyl. Víme, na co se oba týmy připravují. Jestli někdo bude druhý nebo třetí, zatím nemá cenu hodnotit, není to určující,“ uzavřel Jakub Grof.

VHK Robe Vsetín – HC Zubr Přerov 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Dostálek (Březina, Smetana), 55. Vlach (Rehuš, Jonák) – 8. Hejcman (Moučka, Číp), 13. Pšurný (Doležal, Navrátil), 33. Navrátil (Weinhold). Rozhodčí: Jaroš, Souček – Blažek, Otáhal. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 2920.

Vsetín: Gába – Smetana, Teper, Slováček, Kudělka, Jeřábek, Holomek, Dudáš – Jonák, Rehuš, Gorčík – Březina, Pechanec, Tůma – Karafiát, Vlach, Dostálek – Procházka, Šilhavý, Vítek. Trenéři: Jiří Dopita, Luboš Jenáček.

Přerov: Klimeš – Krisl, Weinhold, Bodák, Zbořil, Forman, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – Goiš, Berger, Š. Kratochvil – Svoboda, Süss, Dvořák. Trenér: Vladimír Kočara.