„Zatím je to domluvené tak, že za Přerov budu hrát v sobotu a v pondělí. Pak si budou kluby volat a dozvím se víc,“ řekl Kratochvil ještě před startem Chance ligy. Fanoušky tato informace potěšila, málokdo ovšem čekal, že skoro dvoumetrový útočník bude až takto velkým přínosem.

Stejně jako proti Jihlavě však Přerov po první třetině prohrával 0:1 a musel otáčet nepříznivý vývoj utkání. Avšak ve 25. minutě obkroužil slávistickou bránu Pšurný a sám doklepl puk do sítě. O minutu a 35 vteřin později načal své představení Kratochvil, když se podobně jako v minulém kole trefil na bližší tyč.

Na tuto branku ještě Slavia dokázala v prostředním dějství reagovat Ondráčkem, to však bylo od sešívaných vše. Ve třetí dvacetiminutovce dvakrát prostřelil Polívku Matouš Kratochvil a zaslouženě zařídil Přerovanům tři body do tabulky.

„Věděli jsme, že slávisté měli výbornou přípravu, nicméně po vyrovnané první třetině, kdy jsme dostali jednu branku, jsme Slavii byli minimálně vyrovnaným soupeřem,“ hodnotil utkání přerovský trenér Petr Dočkal.

„Čekali jsme na chyby soupeře a ve třetí třetině jsme je potrestali. Celý tým zaslouží pochvalu, gólmanem počínaje. Pro diváky to nebyl nijak krásný hokej, ale důležité jsou body a jsme rádi, že si je ze Slavie vezeme domů,“ dodal kouč.

HC Slavia Praha – HC Zubr Přerov 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 19. Kubica (Šagát), 38. Ondráček (Krejčík) – 25. Pšurný (T. Doležal, Pala), 26. M. Kratochvil (Goiš, Pohl), 45. M. Kratochvil (Pšurný, Goiš), 56. M. Kratochvil (Goiš, Hejcman). Rozhodčí: Jechoutek, Zubzanda – Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 892.
Slavia: Polívka – Hrdinka, Novák, Drtina, Antoš, Hejda, Saňa, Štibingr – J. Doležal, Veselý, Šmerha – Panna, Šagát, Kubica – Ondráček, Kohút, Krejčík – Tejral, Furch, Šteiner. Trenér: Miloš Říha ml.
Přerov: Klimeš – Pala, Černý, Novotný, Zbořil, Malina, Pohl, Padrnos – T. Doležal, Sýkora, Rachůnek – Procházka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, M. Kratochvil – Kylnar, Moučka, Navrátil. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.