To však přerovští hokejisté připustit nechtěli a už v první třetině si začali vytvářet náskok. Dva góly Zubrům pomohly a v prostředním dějství se jejich vedení ještě zvýraznilo. Kolínští Kozlové se sice posléze také prosadili a velmi nebezpeční byli znovu hlavně v přesilovkách, ale výhru si už Přerov vzít nenechal.

HC ZUBR Přerov – TJ SC Kolín 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 5. Čelko (Šnirc), 9. Kratochvíl (Mašíček), 25. Spěvák (Dostálek, Kratochvíl), 35. Kratochvíl (Šťastný, Dostálek), 46. Mašíček (Rajnoch), 56. Dostálek (Kundrátek, Zbořil) – 36. Kočí (Fiala, Nedbal), 47. Šifta (Marvánek), 59. Šifta (Marvánek).

Vyloučení: 12:9. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 36:27. Diváci: 580. Rozhodčí: Humpolíček – Chocholouš, Pospíšil. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.

HC ZUBR Přerov: Mánek – Mašíček, Zbořil, Andrýsek, Šťastný, Kundrátek, Tomiga, Duda – Rajnoch, Šnirc, Čelko – Dostálek, Kratochvíl, Spěvák – Gremlica, Novák, Karola – Václavíček, Siegel, Němec. Trenér: Aleš Verlík.

„Začátek utkání hodně zkomplikoval pozdní příjezd soupeře. Museli jsme 75 minut čekat, což nebylo jednoduché. První třetinu jsme zvládli, vypracovali si náskok, který se nám podařilo zvýšit až na 4:0. Soupeři jsme pak ale nabídli vlastní nedisciplinovaností několik přesilovek, ze kterých snížil. Za tuto výhru jsme rádi, protože máme některé hráče zraněné a nemocné. Bojujeme, jak se dá,“ povědět trenér Přerova Aleš Verlík.

K jistotě postupu stačí jeho hráčům jediný bod, případně zaváhání Kladna v pátečním kole, kdy mají Zubři pauzu. Poslední duel odehraje Přerov v neděli na ledě prvního Havířova, který už svůj záchranářský cíl extraligy splnil. (an)