Na první vážnější šanci si diváci museli počkat až do 9. minuty. Domácí Kolařík v oslabení vybojoval zdánlivě ztracený puk za brankou soupeře a nechybělo mnoho, aby jej zasunul pod gólmana Gleicha.

Ještě blíž úvodní trefě byl Sedlák, který vložil hůl do střílené přihrávky, ale jeho teč šla těsně vedle.

Následně se při jedné z přesilových her Zubrů objevil na ledě i rekonvalescent Martin Kotásek po boku koho jiného než Hanáka a Kočary.

A poté se už tisícová návštěva ve sváteční podvečer dočkala první trefy. Postaral se o ni kapitán Daniel Faltýnek, který na modré čáře vystihl špatnou rozehrávku soupeře, nabruslil si více do středu a ránou pod horní tyčku otevřel účet středečního zápasu.

Velice povedenou pasáží v rozmezí 26. – 28. minuty rozhodlo Meo třemi slepenými góly o bodovém zisku.

Nejdříve v přesilové hře Kolaříkovu střelu dorazil důrazný Marek Kundrátek a o dvacet sekund později Pavel Hanák z pravé strany bombou nad vyrážečku nedal Gleichovi šanci.

Zubrům se v tu chvíli dařilo, na co sáhli, a tak trenér Pavel Sedlák dal příležitost i hráčům z lavičky. Na ledě se postupně objevili útočníci Kocan, Kotásek Blinka a obránci Sklenář a Drábek.

A právě prvně jmenovaný měl prsty v další brance v krátkém sledu, po které si Poruba vzala raději oddechový čas. Kocan oslovil v útočném pásmu přihrávkou Brančíka, ten kotouč protečoval na Marka Ditricha, který kličkou do bekhendu zvýšil už na 4:0.

Rukavici mohl soupeři nasadit Kotásek, ale v akci dvou na jednoho jej Gleich vychytal.

Zubři se od poloviny utkání začali hodně spoléhat na svůj náskok a ke slovu se tak dostával soupeř. Přerov si koledoval o branku, která do jeho sítě také zanedlouho padla. Badžo vyhrál buly sám pro sebe a střelou po ledě Tihláře překvapil – 4:1.

Ještě před druhou sirénou pak obránce Šindelář nastřelil od modré tyče.

Na začátku třetího dějství hráli Zubři jednu ze svých desíti přesilových her a nejdříve Pala téměř dovezl puk až do brány a po něm Kotásek neuspěl na brankovišti.

Na druhé straně musel ve 48. minut řešit Tihlář přečíslení dvou na jednoho bravurním semaforem.

V čase 55.51 už však kapituloval. Podruhé. Obránce Pala neuhlídal najíždějícího Galgonka a ten ze samostatného úniku snížil na 4:2.

Poruba ještě necelou minutu před koncem zkusila hru bez brankáře, ale ani ta už Přerovu nezabránila v pátém vítězství v řadě od začátku soutěže.

„Kluci hráli podstatně lépe než v Uherském Hradišti. Poruba má hodně zkušených hráčů, ale zatím je vidět, že jim to až tak nefunguje. Nicméně je to velice kvalitní mančaft, což bylo vidět v první třetině. O vývoji utkání rozhodla druhá část, kdy jsme si vypracovali krásné gólové akce, které jsme dokázali proměnit. Jakmile to soupeř za stavu 4:1 otevřel, tak byl hodně nebezpečný a kvalitní. O to více si ceníme tří bodů,“ pověděl bezprostředně po utkání Lubomír Václavíček, asistent přerovského kouče.

HC ZUBR Přerov – HC RT Torax Poruba 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Faltýnek, 26. Kundrátek (Kolařík), 27. Hanák (Kotásek), 28. Ditrich (Kocan, Brančík) – 34. Badžo, 56. Galgonek (Mintěl, Wolf). Rozhodčí: Volf – Kika, Matěj. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:0. Diváci: 1022. Průběh utkání: 4:0, 4:2.
HC ZUBR Přerov: Tihlář – Vlček, Faltýnek – Pala, Ferenc – Krajíček, Pospíšil – Sklenář, Drábek – Kolařík, Sedlák Kundrátek – Kočara, Hanák, Goiš – Menšík, Brančík, Ditrich – M. Kotásek, Blinka, Kocan. Trenér: Pavel Sedlák.
HC RT Torax Poruba: Gleich – Šindelář, Mintěl, Wolf, Piskura, Hruzík – Chaloupka, Krayzel, Matějný – Zuber, Pavlačka, Galgonek – J. Kotásek, Badžo, Vajda. Trenér: Jan Vavrečka.

Další souboj o druholigové body absolvují Zubři v sobotu v Novém Jičíně a ve středu 5. října poté doma v prestižním souboji přivítají Havířov.

2. hokejová liga, skupina Východ

6. kolo: Přerov – Poruba 4:2, Vsetín – Nový Jičín 4:3, Frýdek-Místek – Karviná 1:5, Opava – Prostějov 6:5, Valašské Meziříčí – Uherské Hradiště 6:5p.

1. Vsetín 6 5 0 0 0 1 25:14 15
2. Přerov 5 5 0 0 0 0 21:11 15
3. Karviná 6 4 0 0 1 1 25:15 13
4. Opava 6 4 0 0 1 1 23:19 13
5. Havířov 5 2 2 0 0 1 17:12 10
6. Prostějov 6 3 0 0 0 3 23:20 9
7. Val. Meziříčí 5 1 2 0 0 2 21:21 7
8. Nový Jičín 5 2 0 0 0 3 7:10 6