„Citelně mě to mrzí. Mikuláš od nás dostal velmi dobrou nabídku, ale není to u něj ani tak o penězích. Je to spíš o jeho motivaci do dalších let. Rozhodl se, že smlouvu neprodlouží a půjde za další výzvou,“ řekl k překvapivé změně v kádru sportovní manažer HC Zubr Přerov Pavel Hanák.

Mikuláš Zbořil za A-tým Přerova oficiálně odehrál 311 utkání. Ve svých 26 letech nejspíš přirozeně došel k závěru, že je čas na změnu.

Podle informací Deníku má Zbořil namířeno do Frýdku-Místku.

„Primárně jsem se rozhodl kvůli motivaci. Řešili jsme s agentem více nabídek a některé byly lukrativnější, byly ale třeba hodně daleko od Přerova. S přítelkyní tady budu dál bydlet, máme pejska a už mi není dvacet. Zvážili jsme to, a nakonec jsme se rozhodli, že na rok to zkusím jinde,“ nastínil Mikuláš Zbořil.

Změna prostředí by zkušenému obránci mohla prospět i hokejově. „Potřebuji novou osobní motivaci. Přiznám se, že v Přerově je to pro mě hrozně pohodlné. Bydlím kousek od zimáku, kde všechny znám a když to řeknu blbě, tak i kdybych moc nemakal, tak budu hrát,“ je Zbořil upřímný.

„V novém klubu dostanu nový impuls, bič, nového trenéra a spoluhráče,“ dodal.

Svou roli dle autora 18 kanadských bodů z 37 utkání nesehrálo ani nevydařené čtvrtfinále s Porubou. „Už jsem nad tím přemýšlel a měl nabídky před play-off. Já jsem si sezonu užil, i když zase přišel klasický hořký konec. Beru to tak, jak to je,“ řekl Mikuláš Zbořil.

Zahraje si ještě extraligu?

Deník v kuloárech získal informaci, že přerovský rodák by v příští sezoně měl zamířit do Frýdku-Místku.

Rozhodovaly tedy i Zbořilovy choutky přidat další starty v extralize? Za Zlín nasbíral v nejvyšší soutěži 19 startů. Další by mohl klidně přidat v Třinci.

„Určitě vím, že nejsem nejmladší. Ve Zlíně jsem byl naposledy dva roky zpátky a když se člověk podívá, co tam mají za mladé obránce, tak se vůbec nedivím, že neberou 26letého borce z Přerova. Ale třeba se mi ještě shodou nějakých okolností naskytne možnost extraligu si zahrát. To je ale jen spekulace,“ naznačil bek.

"Nemáme mezi sebou zle"

Zajímavé konsekvence by jeho odchod mohl mít také pro přerovský volejbal. Nahrávačka extraligových Zubřic a Zbořilova přítelkyně Lucie Zatloukalová by ale měla v Přerově zůstat, žádné stěhování do Frýdku-Místku, kde se nejvyšší soutěž volejbalistek hraje také, prý v plánu není.

Vyloučen pochopitelně není ani návrat Mikuláše Zbořila do Přerova.

„Je možné, že to nevyjde a zase se vrátím, uvidíme,“ doplnil zadák.

„Nemáme mezi sebou zle, Mikulášovi poděkujeme. Pokud by se chtěl někdy vrátit, určitě tady má dveře otevřené. Mrzí mě to, je to Přerovák, ale je potřeba to respektovat,“ prohlásil závěrem Pavel Hanák.

Zbořilův odchod každopádně nebude jedinou citelnou ztrátou pro Zubry. Potvrzený je odchod brankáře Martina Holíka do Šumperka, spekuluje se také o konci Radka Čípa.