„Byl to dobrý přípravný zápas, pro spoustu kluků šlo o první start v mužích. Jsme zklamaní z výsledku, ale ten nebyl v utkání tím podstatným,“ vysvětloval po utkání pro klubový web Zubrů kouč Kočara.

V utkání se čekalo na branky poměrně dlouho, ovšem během posledních čtyř minut prvního dějství padly hned čtyři. Opava odcházela do šaten ve vedení 3:1. O gól na každé straně poskočilo skóre ve druhé části, ve třetí už se nezměnilo, proto po šedesáti minutách svítil na tabuli stav 4:2 pro hostující celek. Za Přerov skórovali Hradil se Svobodou, Opavě vystříleli výhru Peslar, Rousek, Kadula a Herman.

Celky se dohodly ještě na doplňkovém prodloužení a nájezdech. V nastavené minutáži uspěl znovu opavský Slezan, přerovští mladíci pak díky Svobodovi slavili alespoň v dovednostní soutěži.

Další přípravné utkání čeká Kočarovo mužstvo příští čtvrtek na ledě Třebíče.

HC ZUBR Přerov – HC Slezan Opava 2:4 (1:3, 1:1, 0:0 – 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Hradil (Zmeškal), 22. Svoboda (Tomeček, Zmeškal) – 17. Peslar (Malina), 19. Rousek (Malina, Herman), 20. Kadula (Hendrych, Vilinskii), 29. Herman (Šindelář). Rozhodčí: Kašík, Sedlák – Navrátil, Perutka. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:2. Diváci: 523.

Přerov: Suchánek (32. Postava) – Šnajnar, Pohl, Dřímal, Tomeček, Kleiner, Gréč, Takáč – Indrák, Moučka, Dvořák – Svoboda, Kočica, Peterka – Borot, Hradil, Zmeškal – Fencl, Šimanský, Dvořáček.

Opava: Daňa – Fědor, Peslar, Šindelář, Slavík, Vilinskij, Štindl, Bjurkland – Rousek, Malina, Herman – Šmíd, Kovařík, Zelenkov – Hendrych, Pělucha, Kadula – Horný, Bitomský, Římský.