Pro nejlepšího přerovského střelce v letošním ročníku WSM ligy se však nemusí jednat o konec sezony. Když už nastoupil během tohoto ročníku v mateřském Zlíně, dokázal, že ani v extralize se rozhodně neztratí. Berani vstupují do moravské bitvy s Olomoucí již dnes a služby útočníka jeho kvalit by se v play-off mohly hodit.

„To já vůbec nevím. Vůbec to teď neřeším. Nevím, co na to říct,“ neskrýval forvard rozčarování po čtvrtém prohraném utkání Přerova s Pražany. Dá se však očekávat, že do bojů s Morou naskočí.

Vraťme se ale ke Šlahařově působení v Přerově. K Zubrům se připojil před sezonou po dvouleté štaci v Prostějově jako jedna z nejvýraznějších posil. A tuhle roli dokázal naplnit. Hlavně ve druhé polovině základní části v prvním útoku táhl žluto-modrou ofenzivu, co víc, stal se se sedmnácti góly nejlepším střelcem Zubrů. Nasbíral celkem 34 kanadských bodů, nejvíce v kariéře mezi muži.

Góly bych vyměnil za výhru

„Ty góly bych vyměnil za nějaké vítězství ve čtvrtfinálové sérii. Těší mě to, ale je to k ničemu, když to nepomůže mančaftu,“ krčil Jakub Šlahař rameny.

O hlavních příčinách až nečekaně jasné porážky Přerova se Slavií toho bylo řečeno mnoho.

„Mrzí nás, jak to dopadlo. Měli jsme určitě na víc. Byla tam zbytečná vyloučení ve druhé třetině, špatný vstup do zápasu. My jsme hlavou strašně chtěli, ale nějak to prostě nejelo,“ kroutil hlavou šestadvacetiletý hokejista.

„Ani v jednom zápase nás nepřehráli, nepřebruslili. My jsme udělali víc chyb, to rozhodlo. Ve třech zápasech ze čtyř jsme dali jen jeden gól. Proti takovému mančaftu takto nemůžeme vyhrát,“ mrzelo Jakuba Šlahaře.

Kromě útočníka s číslem 51 se během sezony ve Zlíně objevili i další ze Zubrů – Matouš Kratochvil, Martin Novotný, ale i Jiří Goiš. Dostane někdo z nich šanci i v klíčových zápasech o Masarykův pohár?