Vloni zvedli pohár nad hlavu přerovští hokejisté po výhrách nad Krakovem a Prostějovem, letos je větší konkurence i zápasové vytížení. Přerovany tak čekají od úterý do čtvrtku tři duely během tří dnů.

„Bude to hodně náročné, musíme se dobře nachystat. Doufáme, že přijde víc diváků než na předchozí přípravné duely,“ přál by si brankář Zubrů Lukáš Klimeš, který zatím v přípravě podává bezchybné výkony.

LÁKÁ HLAVNĚ DUEL SE ZLÍNEM

Lákadlem pro fanoušky bude hlavně závěrečný čtvrteční duel se Zlínem. Nejen, protože se jedná o atraktivního soupeře, Zubři s Berany úzce spolupracují a v rámci čtrnáctidenní výměny jedním či druhým směrem putoval velký počet hráčů.

Ve Zlíně si svou štaci prodloužil pouze Jakub Ferenc, v Přerově zůstali gólman Daniel Huf, obránce Martin Padrnos či útočníci Jan Václavek, Štěpán Fryšara a Michal Gago.

V dresu ševců také již regulérně nastupuje Michal Popelka či David Šťastný, který se proti svému mateřskému klubu představí poprvé v kariéře.

„Třeba budu hrát půlku zápasu za Zlín a půlku za Přerov,“ smál se šikovný útočník v nedávném rozhovoru. Pak ale zvážněl. „Těším se, proti Přerovu jsem nikdy nehrál, bude to zajímavé a rád uvidím kluky,“ nechal se slyšet Šťastný.

SLAVIA A ZNOJMO? TĚŽKÁ PŘÍPRAVA

Ještě před mačem se Zlínem ale Zubry čekají dvě velmi těžké prověrky. Slavia vloni nebyla oblíbeným soupeřem Přerovanů, ve všech čtyřech duelech základní části s ní těsně padli.

Znojmo zase v přípravě zatím odehrálo velice vyrovnané duely s extraligovými týmy, naposledy se radovalo z výhry nad Mladou Boleslaví. Zubři zkrátka letos nebudou favoritem a těší se hlavně na kvalitní utkání.

„Těším se na každý zápas, ale tohle budou výjimečné zápasy. Prověří nás to samozřejmě podstatně víc než třeba zápas v Porubě. Určitě to i pro kluky bude mít velký přínos, protože se poměří také s kvalitnějšími týmy než jsou ty, které hrají naši soutěž,“ má jasno trenér Přerova Kamil Přecechtěl.

První duel v rámci Zubr Cupu odehrají jeho svěřenci v úterý od 18 hodin proti pražské Slavii. Ve stejný čas do turnaje vstoupí ve Zlíně také domácí Berani se Znojmem.

Vedení HC Zubr Přerov připravilo pro fanoušky speciální zvýhodněný balíček na všechna utkání v MEO Aréně.

VIDEO: Zubři zvou na Zubr Cup: 

| Video: Youtube


Program Zubr Cupu:

úterý 18.00 HC Zubr Přerov – HC Slavia Praha (Přerov, MEO Aréna)
úterý 18.00 Aukro Berani Zlín – Orli Znojmo (Zlín, ZS Luďka Čajky)
středa 18.00 HC Zubr Přerov – Orli Znojmo (Přerov, MEO Aréna)
středa 18.00 Aukro Berani Zlín – HC Slavia Praha (Zlín, ZS Luďka Čajky)
čtvrtek 15.30 Orli Znojmo – HC Slavia Praha (Přerov, MEO Aréna)
čtvrtek 19.00 HC Zubr Přerov – Aukro Berani Zlín (Přerov, MEO Aréna)