Za prvé, Zubři si středeční výhrou zajistili jistotu play-off a předčasně tak splnili předsezonní cíl.

A za druhé, pokud by se udělovala v Česku cena pro hráče týdne napříč všemi soutěžemi, největším aspirantem na zisk této trofeje by byl útočník Přerova a Zlína Jakub Šlahař.

V životní formě hrající forvard v úterý rozhodl dvěma góly extraligový duel Zlína v Třinci, aby o den později „ukázal Jardovi“, jak se střílí góly i proti jeho Kladnu.

Je to samozřejmě nadsázka, ale proč ne „šlahymánie“?

„Asi dobré hokejky,“ vtipkoval Šlahař po dalším povedeném utkání. „Já si to samozřejmě obrovsky užívám, že jsem ve Zlíně dostal šanci a v Třinci tolik prostoru. V Přerově ho mám spoustu v každém zápase. Svými výkony se to snažím trenérům vracet a zatím to vychází. Nechci to ale zakřiknout,“ dodal jedním dechem.Proti Rytířům se Zubrům v této sezoně abnormálně daří. Čtyři výhry ve všech čtyřech vzájemných duelech hovoří jasně.

„Kladno je hokejové mužstvo, chce hrát hokej. Takové mančafty nám sedí, na rozdíl od těch, co sem přijedou jen bránit. Otvírají se nám tam pak skulinky,“ myslí si odchovanec Zlína.

Kladnu nepomohl ani hvězdný Jaromír Jágr. Jeho asistence na gól Kubíka zkrátka nestačila. Zubři byli výborně připraveni.

„Něco jsme si k tomu řekli, víme, že je silný na kotouči, to je jeho hra. Ukazovali jsme si některé situace a snažili se jich vyvarovat. Až na pár věcí nám to vyšlo,“ pochvaloval si Jakub Šlahař.

S JÁGREM SE UŽ POTKAL PŘED PĚTI LETY

Pro něj se nejednalo o první konfrontaci s hvězdným hokejistou. Den před Silvestrem roku 2012 vyprodaný Zimní stadion Luďka Čajky sledoval prohru Beranů 2:5. Jágr čtyřikrát asistoval, Šlahař byl u toho.

„Tam mi to moc nevyšlo. Ale dnes to bylo parádní. Každý hráč do toho dal více než sto procent, jsme rádi, že to vyšlo. Třešničkou na dortu je, že jsme porazili legendu českého hokeje,“ pousmál se šestadvacetiletý střelec.

Žádný suvenýr pro sebe nemá, nezapomněl však na spoluhráče. „Uchovám si to v hlavě. Památku mám pro Lukáše Klimeše. Zajel jsem mu pro puk, aby si ho schoval, když vychytal Jaromíra Jágra,“ prozradil.

V této sezoně už se za Zubry trefil čtrnáctkrát. Stejnou porci branek zaznamenal už jen kapitán Tomáš Sýkora. Jak Jakub Šlahař přiznal, velkou podporou jsou pro něj i přerovští příznivci.

„V Přerově jsou fanoušci šestým hráčem. Obrovsky to pomůže. Ta hala huláká, což cítí i soupeř, že přijel ven do takové atmosféry. Bude super, když lidi budou v takovémto počtu chodit dál a poženou nás dopředu,“ ví dobře bývalý hráč Prostějova či Havířova.

Zubry nyní čeká další víkendový trip do Čech. V sobotu hrají v Benátkách nad Jizerou, v neděli v Litoměřicích.

A kdo výsledky Přerovanů sleduje, dobře ví, že tohle bude tvrdý oříšek.

„Jsou to mančafty, které nám moc nesedí, ale my tam pojedeme s tím, že chceme urvat nějaké body. Chceme v tabulce skončit co nejvýš a třeba ještě začínat play-off doma,“ uzavřel Jakub Šlahař.