Samotný lodivod Přerovanů duel nikterak nepovyšuje nad ostatní.

„Pořád je to jen přípravné utkání. Jak jsem už několikrát zmínil, tak se stále snažíme najít optimální sestavu pro úvodní mistrovské utkání," poznamenal Pavel Sedlák.

To v druhém táboru duelu dávají vyšší prioritu.

„Zápas pro nás bude zvláštní. Je to derby a my chceme, aby si hráči osahali atmosféru tak vyhecovaného duelu. Navíc je Přerov zdatným soupeřem z našeho okolí. Je to opravdu vhodný protivník pro přípravné utkání. Myslím si, že to bude zápas na velmi vysoké úrovni," říká kouč Jestřábů Josef Málek.

Zubři se znovu nepředstaví v optimální sestavě.

„Už ve Vsetíně jsem měl problém se sestavením obranných dvojic a v týdnu se situace ještě zhoršila. Na středečním tréninku jsem měl k dispozici pouze čtyři obránce – Palu, Kudělku,Vlčka a Tomečka. Snad se k týmu připojí Jergl s Faltýnkem a Blinka, kteří ve čtvrtek netrénovali," doufá Sedlák.

Družstvo se aktuálně potýká s řadou zdravotních komplikací, které trenérovi kříží plány.

„Stále nemůžeme počítat se startem Milana Ministra, který začal s lehkým tréninkem, ale minimálně týden bude ještě mimo hru. Po utkání ve Vsetíně máme na 4–5 dnů mimo hru Jirku Osinu s lehčím poraněním v oblasti krku," prozradil hlavní kouč.

Pozvolna se také začíná krystalizovat samotný kádr, ve kterém se událo několik dalších změn.

„Odešel Antonín Sprušil do Nového Jičína. Do mužstva Valmezu se snaží prosadit Martin Ferenc, Petr Vaněk a Daniel Matušenko. Ani jeden z těchto hráčů vyřazen nebyl, jen projevili přání zkusit to v jiném klubu a vedení i já jsme jim to umožnili," uvedl Sedlák.

„Nastoupíme ve stejném složení, chceme se více sehrát. Všechny čtyři lajny nám zatím šlapou, takže nemáme důvod nic měnit. Tento týden jsme přešli ze čtyřfázového tréninku na dvoufázový, což by se mělo projevit i v utkání. Hokej by měl být svižnější," prozradil Málek.

„Jedu do svého rodného města, ale momentálně jsem trenér Prostějova, takže udělám vše pro náš úspěch. Navíc jsem v Přerově byl už několikrát jako soupeř. Osobně to beru jako každé jiné utkání," dodal.

Za týden si oba nesmiřitelní rivalové souboj zopakují, tentokrát se bude hrát na ledě Prostějova.