Uplynulý víkend tak byly na přerovském zimáku k vidění první dva domácí zápasy týmu IHC Night Birds Přerov v novém ročníku inline hokejové extraligy mužů. Vstup do sezony se domácímu celku vyvedl, v sobotu si nejprve smlsl na Uherském Brodu 8:3. Poté se postavil kvalitnímu Zlínu, který udolal 8:5.

Kvalita a šířka přerovské inline hokejové základny je úzce spjata s místním hokejem. Vždyť v extraligovém kádru Night Birds se objevují jména jako Marek Ditrich, Pavel Hanák, Jakub Ferenc, Jan Andrýsek, Mikuláš Zbořil, Jakub Dohnal nebo nově taky Petr Školoud.

„Spolupráce s hokejovým klubem je výborná. Kluci perfektně bruslí a pracují s hokejkou. Práce s mládeží je tady skvělá, my se na tom můžeme svézt. Jádro letošního áčka zůstalo prakticky stejné. Přibyl Petr Školoud, přišel ještě Aleš Jergl a dorazí i Jakub Herman z extraligové (hokejové, pozn. red.) Olomouce," prozradil manažer Night Birds Přerov Patrik Škandera.

Sezona hokeje na kolečkových bruslích nemá dlouhého trvání, o účastnících semifinále extraligy bude rozhodnuto už do 7. června. Program je tedy velice napěchovaný. Přerovský tým má po loňském boji o udržení vyšší ambice. „Kluci mi slíbili čtvrtfinále. Stali jsme se navíc monstrózním klubem, to nám závidí prakticky celá republika," uvědomuje si Škandera.

„V Přerově navíc děláme jako jediní u nás inline hokej celoročně díky hale na výstavišti. Chtěli bychom také v rámci revitalizace hřišť získat venkovní plochu pro inline hokej, která by měla i širší využití. Máme výbornou mládež, ale bohužel finančně nám to moc neulehčuje nákladný pronájem plochy. Třeba v Uherském Brodě platí za pronájem své plochy jen nějakých pět tisíc na tři měsíce, u nás je to mnohonásobně víc," zmínil se manažer přerovských inline hokejistů.

Ti si na ploše v MEO Aréně vedli na úvod sezony skvěle. V prvním střetnutí východní skupiny extraligy nastoupili proti Uherskému Brodu. Zápas se vydařil hlavně Mikuláši Zbořilovi, který si připsal dvě branky a čtyři asistence.

IHC Night Birds Přerov – IHC Uherský Brod 8:3 (1:0, 3:0, 1:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 6. Hanák (Ferenc, Zbořil), 16. Ditrich (Zbořil), 18. Zbořil (Hanák), 24. Jergl (Andrýsek), 32. Hanák (Zbořil, Ferenc), 46. Zbořil (Vaněk, Hanák), 47. Andrýsek, 48. Ditrich (Zbořil) – 28. Heča (Kartůsek, J. Vaněk), 33. Heča (Mrázik), 42. Vaněk (Doležálek, Heča).

IHC Night Birds Přerov: Dohnal – Zbořil, Gremlica, Andrýsek, Ferenc, Vaněk, Hanák, Jergl, Ditrich, Školoud.

IHC Uherský Brod: Haloda (Ondrejka) – J. Vaněk, Woska, Surý, Mrázik, Pavlůsek, Vyoral, Kartůsek, Heča, P. Vaněk, Doležálek, Haring.

Prakticky hned poté nastoupili proti Zlínu, za který hrají třeba Zubři Jiří Goiš s Michaelem Janotou, v bráně chytá extraligový Libor Kašík, nechyběl ani Petr Zámorský. Vyrovnanější utkání rozhodli Přerované v poslední čtvrtině, kterou vyhráli 3:1.

IHC Night Birds Přerov – IHC Devils Zlín 8:5 (2:1, 1:2, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. Vaněk (Andrýsek, Ferenc), 10. Ferenc (Hanák, Ditrich), 21. Zbořil (Hanák), 28. Jergl (Vaněk), 31. Zbořil, 39. Hanák, 40. Jergl (Ferenc), 44. Ditrich (Hanák, Jergl) – 6. Goiš (Klhůfek), 16. Zámorský (Hlaváč), 17. Holík (Hrazdira), 36. Zámorský (Janota), 43. Hrazdira (Zámorský).

IHC Night Birds Přerov: Dohnal – Zbořil, Andrýsek, Ferenc, Vaněk, Hanák, Jergl, Ditrich, Školoud.

IHC Devils Zlín: Kašík – Janota, Zámorský, Brida, Hlaváč, Holík, Dalajka, Goiš, Hrazdira, Klhůfek, Haloda.