Senzace! Zubři sesadili Karlovy Vary a vedou WSM ligu

Elektrizující atmosféra v MEO Aréně, druhá nula v sezoně pro Juraje Šimbocha a parádní střela Milana Procházky posunuly hokejisty Přerova do čela WSM ligy.

27.9.2017

Hokejisté Přerova slaví výhru nad Karlovými Vary (1:0)Foto: Deník/Jan Pořízek

Zubři ve středu porazili vloni extraligové Karlovy Vary 1:0. A před sebou mají ještě větší lahůdku. V sobotu si to o první flek rozdají znovu, tentokrát na ledě Kladna a nejspíš proti samotnému Jaromíru Jágrovi.

„Rozhodlo to, co se dělo na stadionu. Taková atmosféra nebyla snad ani loni v play-off. Dnes jsme hráli celý zápas v šesti, klobouk dolů před fanoušky,“ vyzdvihl kouč Přerova Kamil Přecechtěl obrovský přínos výborných domácích příznivců.

Duel byl od začátku bojovný a velmi vyrovnaný, o něco více práce měl nejprve přeci jen bezchybný Juraj Šimboch. Jenže po polovině utkání Meofans představili povedené choreo, a jestli do té doby panovala na přerovském zimáku výborná atmosféra, pravé modrožluté peklo teprve začalo.

Zubři se začali hnát dopředu a ve 37. minutě soupeře neskutečným způsobem zamkli v jeho pásmu. Gól byl na spadnutí, domácí ale ještě měli smůlu.

„Už ve druhé třetině jsme měli obrovské šance, bohužel jsme je nevyužili. Důležité bylo, že se tím kluci nenechali zlomit a vydrželi hrát celý zápas trpělivě,“ poznamenal Kamil Přecechtěl.

Zasloužené vedení ale přeci jen přišlo ve třetí třetině. Už ve 42. minutě dostal ve středním pásmu puk rozjetý Milan Procházka a z nápřahu krásně propálil karlovarského gólmana Novotného.

„Naskočil jsem tam a byl jsem čerstvý. Vzal jsem si puk a už v té rychlosti jsem věděl, že vystřelím příklepem. Já to takto trefit umím, byl to krásný gól,“ popisoval Procházka, který právě ve Varech získal v roce 2009 mistrovský titul. Hodnota takové trefy tedy je speciální a zkušený útočník v kabině bude platit.

„Samozřejmě, něco jsem tam vypsal, takže mě to bude stát asi deset tisíc. Ale bereme tři body, což je super,“ usmíval se jeden z hrdinů utkání.

Energie sice měla dost času na srovnání, proti ale byla srdnatě hrající přerovská obrana v čele s Šimbochem, který zamknul klec. Hostům nepomohly ani přesilové hry a závěrečný tlak. MEO Aréna poslední minutu aplaudovala vestoje a radost už jí nic nezkazilo.

Kolem startu Jaromíra Jágra toho bylo řečeno hodně. Zubry nejspíš v sobotu na Kladně čeká jedinečný duel proti velké legendě světového hokeje.

„Já už jsem proti němu hrál, je to výjimečný hokejista. Ale paradoxně to soupeři může i uškodit. Záleží, jak je připravený, ale samozřejmě je to špičkový borec, který pokud nastoupí, tak asi bude v nejlepší formě. Je to zpestření první ligy, které zase přiláká diváky. O tom ten hokej je,“ uzavřel Milan Procházka.

HC Zubr Přerov – HC Energie Karlovy Vary 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 42. Procházka (Malina). Rozhodčí: Kašík, Zbořil – Bryška, Novák. Vyloučení: 7:4.Bez využití. Diváci: 2190.

Přerov: Šimboch – Malina, Čáp, Zbořil, Horák, Pala, Gazda – Plášek, Sýkora, M. Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.
Karlovy Vary: Novotný – Krejčík, Sičák, M. Rohan, Podlipnik, Tomeček, Kvapil – Rachůnek, Gríger, Flek – Harkabus, Kverka, Stloukal – Davídek, Skuhravý, Gorčík – Beránek, Tuominen, Kohout. Trenér: Martin Pešout.