Kdo čekal, že Přerov zahájí konfrontaci velkým náporem, tak musel být průběhem šokován. Hosté se už po necelé minutě dostali do vedení zásluhou Moravce, který nikým nestrážen z bezprostřední blízko rozvlnil síť branky. Aby toho nebylo na psychiku fanoušků málo, tak padly další dva góly do Vojtkovy svatyně. Na přerovského gólmana vyzrál v sólovém úniku Luka. Hororovou třetinu zakončil třetím trefou Badžo.

„Na co Karviná šáhla, tak to jí tam spadlo. Tři střely, tři góly, bohužel… Byla na nás znát nervozita, defakto jsme jim na dva góly nahráli," okomentoval úvodní pasáž hry Lubomír Václavíček, asistent trenéra Přerova.

Ve druhém dějství se Zubři snažili s výsledkem něco udělat, ale paradoxně je nakopla až čtvrtá obdržená branka. Zuberovo nahození Vojtek nečekaně promáchl a scénář noční můry začal mít reálnou podobu. Vzápětí zkušený gólman přepustil své místo náhradníkovi Sklenářovi.

Fanoušky vzývaný gól přišel v polovině zápasu. Aktivní Haloda přihrál Sakrajdovi, jehož přesný pas usměrnil za záda Iláše Brančík.

Do třetího dějství tak Přerované šli s třígólovým mankem. Nejspíš málokdo věřil, že by ještě zápas mohl dostat zápletku. To se však k radosti domácích fanoušků stalo! Nejprve se po třech minutách hry prosadil Sedlák, aby za necelou půl minutu definitivně oživil naděje Přerova Haloda. Drtivý návrat Zubrů dokonal svou druhou trefou Sedlák a Meo Aréna mohla bouřit nadšením, bylo srovnáno!

Zubři ještě sahali po další trefě, ale Iláš několikrát výbornými zákroky hosty od další pohromy uchránil. Se třetí sirénou zůstal stav nerozhodný.

„Věděli jsme, že mužstvo má sílu se do utkání ještě vrátit, a to se také potvrdilo. Je jen škoda, že jsme nedokázali dát rozhodující pátý gól, mohli jsme se bez nájezdů obejít," nastínil Václavíček.

Zubři sice sérii hokejových penalt zahájili, ale jak Sprušil, tak ani Brančík na rozchytaného gólmana Baníku nevyzráli. Na druhé straně se naopak prosadili Badžo, a když se trefil Luka, tak Meo Aréna definitivně utichla a mohla jen přihlížet radosti karvinských hráčů. Potřetí v řadě utnula Karviná přerovský sen… sen o finále.

„Vyhrál nikoli lepší tým, ale ten šťastnější. Chyba však byla v tom, že jsme nedokázali jeden ze zápasů v Karviné vyhrát. Sice jsme dvě ze tří domácích utkání vyhráli, bohužel to rozhodující, dá se říct, že jsme nezvládli," dodal závěrem zklamaný Lubomír Václavíček, který tak musel skousnout se svým týmem krutou realitu, že jim už sezona skončila.

HC ZUBR Přerov – HC Baník Karviná 4:5 po s.n. (0:3, 1:1, 3:0 – 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Brančík (Sakrajda, Haloda), 43. Sedlák (Sklenář), 44. Haloda (Sakrajda, Osina), 44. Sedlák (Goiš) – 1. Moravec (Badžo, Rosůlek), 5. Luka (Saliji), 9. Badžo (Javín), 29. Zuber (Luka), rozhodující nájezd Badžo. Rozhodčí: Čech, Dědek – Musil, Toman. Vyloučení: 7:14 navíc Javín (Karviná) 10 min. osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2687. Buly: 49:41. Střely na branku: 59:21. Průběh utkání: 0:4, 4:4, 4:5 n.

Konečný stav série: 2:3 (6:3, 3:4, 9:2, 1:4, 4:5 po s.n.) – do finále postupuje Karviná

HC ZUBR Přerov: Vojtek (29. Sklenář) - Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina - Goiš, Hanák, Sedlák - Haloda, Brančík, Sakrajda - Kundrátek, Kolář, Sprušil - Blinka, Sedláček. Trenér: Pavel Sedlák

HC Baník Karviná: Iláš – Javín, Zajac, Kowalczyk, Flašar, Vnenk, Žvátora, Sznapka, Krause – Moravec, Rosůlek, Badžo, Ivan, Luka, Zuber, Saliji, Samiec, Blatoň, Nystedt, Miczek. Trenér: Aleš Flašar.