Změřit své síly si přijeli na tento turnaj družstva deseti zemí od Kanady až po ukrajinský výběr Kyjeva. Zubři byli po více než osmihodinové cestě do dějiště turnaje nalosováni ze čtrnácti účastníků do tříčlenné skupiny s výběry Lublaně a Miškolce. Celkem byly vytvořeny tři skupiny po třech účastnících a jedna pětičlenná. Utkání se hrála na 3×12 minut čistého času.

HC ZUBR Přerov – HK Olimpija Lublaň 2:2 (2:2, 0:0, 0:0)

V prvním utkání, které nakonec nejvíce ovlivnilo konečné umístění, sehráli Zubři se slovinským výběrem Lublaně, pozdějším vítězem turnaje. Po úvodní třetině, ve které si vypracovali náskok 2:0, soupeř postupně díky přerovským chybám srovnal.

Ve druhé části hrozil velmi nebezpečnými brejkovými situacemi, ale i přes častá vyloučení na straně Zubrů se skóre neměnilo.

„V poslední části byly šance k získání rozhodujícího náskoku na obou stranách. Soupeř nastřelil břevno a my jsme nevyužili dvě tutovky,“ popisuje trenér Petr Dočkal závěrečnou část prvního, leč pro další vývoj turnaje rozhodujícího utkání.

Branky: Kolařík, Ministr.

HC ZUBR Přerov – HC Miškolc 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

„Museli jsme vyhrát alespoň o šest branek, abychom jako vítěz skupiny mohli postoupit do dalších bojů o medaile,“ vysvětluje kouč.

Jenže proti urputně bránícímu soupeři se v některých momentech projevila u chlapců přemíra snahy a přes velké množství šancí a místy až drtivý tlak nebyli schopni vytvořit si dostatečný náskok. Své sehrála též nervozita a „zvláštní“ výroky domácích rozhodčích. Přerovští zvítězili jen 4:0 a kvůli neúprostnému turnajovému pavouku mohli dále zasáhnout už jen do bojů o 7. – 14. místo.

Branky: Blahunek, Ministr, Metelka, Smolka.

HC ZUBR Přerov – HC Pesterzsebet 6:0 (0:0, 3:0, 3:0)

V dalších vyřazovacích bojích na druhý den čekal na Zubry maďarský Pesterzsebet. Z hráčů už spadla nervozita, byla vidět snaha o kolektivní pojetí hry a radost z hokeje.

Branky: Tomaník 3, Ministr, Novák, Spurný.

HC ZUBR Přerov – Selekcija Turnirja 6:1 (2:1, 0:0, 4:0)

Zubři s nebezpečným slovinským turnajovým výběrem inkasovali hned z první vážnější akce soupeře, který potrestal jejich chybu. Češi ovšem postupně začali přebírat aktivitu, lépe bruslili a výsledkem bylo vyrovnání.

„V dalším průběhu utkání jsme byli lepším družstvem, vypracovali si řadu šancí a postupně navýšili skóre až na konečných 6:1. Soupeř na konci utkání herně zcela odpadl a zbytečně fauloval. Z naší strany to byl zřejmě nejpovedenější zápas na turnaji,“ pochvaloval si trenér.

Branky: Blahunek 3, Metelka, Novák, Tomaník.

Díky těmto výsledkům se Zubři v po všech stránkách výborně organizovaném turnaji dostali k souboji o sedmou příčku, kde proti nim stál soupeř z Kanady.

HC ZUBR Přerov – Canadian Explorers 8:0 (1:0, 2:0, 5:0)

„Tak jako po celý turnaj jsme opět nasadili všechny hráče i do tohoto poslední zápasu,“ říká Dočkal.

Výborně bruslící a takticky připravený soupeř se zaměřil na defenzivní pojetí hry a výsledkem po první třetině bylo jen hubené vedení Přerova 1:0. Kanadský výběr složený z ročníků 1997, 1998 a 1999 však postupně nestačil na povedené kombinační akce Zubrů zakončené gólovým efektem. Výsledkem tak byla nakonec jednoznačná výhra.

Branky: Blahunek 2, Kolařík 2, Novák, Tomaník, Vlach, Žůrek.

Sestava: Schneider, Vaculík – Jančařík, Hradila, Metelka, Smolka, Spurný, Podepřel, Žůrek – Blahunek, Chorý, Kolařík, Kubíček, Ministr, Novák, Peterka, Sedlák, Tomaník, Vlach. Trenéři: Petr Dočkal, Jan Klimecký. Vedoucí družstva: Ivo Blahunek. Kustod: Radim Peterka.

„Naše sedmé místo za čtyři vítězství a jednu remízu není jistě špatnou reprezentací našeho mládežnického hokeje a slova chvály na naši adresu jsme si vyslechli též z úst organizátorů turnaje spolu s pozváním na příští ročník. Celkově tedy můžeme hodnotit tento turnaj a naši účast na něm jako velmi úspěšnou,“ dodal trenér ke slovinské misi.

„Doufejme, že tyto zkušenosti dodají našim chlapcům chuť do další hokejové práce v nadcházející sezoně. Čekají je extraligové boje, kde bude udržení této soutěže pro všechny zcela jistě prioritou a vysněným cílem,“ řekl závěrem Petr Dočkal. (hc)