„Odehráli jsme velice slušné utkání ve velkém tempu a nasazení. Bylo to vyrovnané, v první polovině jsme byli trošku lepším týmem, v té druhé hru ovládl Frýdek i díky řadě vyloučení a dvěma přesilovkám pět na tři,“ hodnotil utkání trenér Přerovanů Kamil Přecechtěl.

Ten měl tentokrát k dispozici i zlínské borce – Tomáše Valentu s Fořtem. A právě druhý jmenovaný poslal Zubry ve 30. minutě do slibného vedení 3:1. Jenže, poté vystřídal Šimbocha v zubří kleci Klimeš a prakticky ihned inkasoval na 2:3 z hole Marosze, ve třetí třetině pak navíc na rozdíl od hostů Frýdek využil dvojnásobnou přesilovku díky Tomáši Frankovi.

„Já myslím, že to byla dobrá prověrka před startem soutěže. Jsme lepší, když se hraje pět na pět, než když jsme v přesilovce nebo oslabení. To tu hru hodně rozbilo,“ myslí si kouč Zubrů.

V nájezdech se dlouho nikdo nemohl prosadit, vše změnila až bomba beka Lukáše Chmelíře z osmé série. Přerov by si tak v lize připsal příjemný bodík navíc.

HC Frýdek-Místek - HC Zubr Přerov 3:4sn (1:2, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Franek (Marosz, Haman), 30. Marosz (Bajtek), 45. Franek (Marosz, Bartko) – 6. Koblar (Kovařík, Novotný), 9. Berger (Koblar), 30. Fořt, rozhodující nájezd Chmelíř. Rozhodčí: Fiala, Kubičík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:8, navíc Chmielewski (Frýdek-Místek) 5 minut + do konce utkání, Marosz (Frýdek-Místek) 10 minut osobní trest – Chmelíř (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 619.

Frýdek-Místek: Strmeň – Ovčačík, Bartko, Zahradníček, Haman, Stránský, Piegl, Janiczek – Chmielewski, Pechanec, Klimša – Bajtek, Marosz, Franek – Christov, Mikulík, Flok. Trenér: Jiří Juřík.
Přerov: Šimboch (30. Klimeš) – Novotný, Valenta, Chmelíř, Zbořil, Gazda, Pala, Furch – Procházka, Václavek, Fořt – Šlahař, Sýkora, Goiš – Koblar, Berger, Dvořák – Š. Kratochvíl, Navrátil, Kovařík. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.