O zábavu i o góly díky němu bylo postaráno. Dvě trefy při výhře 6:1 potěšily i samotného forvarda. „Každý útočník chce dávat góly, co si budeme povídat," usmíval se o bod druhý nejproduktivnější hráč WSM ligy.

Nakonec jste Ústí rozstříleli šesti góly, čekali jste takový výsledek?

Nečekali. Jsme za to samozřejmě rádi. Dneska nám to tam napadalo, což je dobré pro sebevědomí. Navíc se na gólech podílely všechny lajny, to je také důležité. Výborně nás podržel i Horča (brankář Horčička, pozn. red.), protože vzadu jsme měli spoustu okének, dnes vychytal několik tutovek. Výsledek vypadá jednoznačně, ale obraz hry tomu nenapovídal.

Kde se podle vás zápas lámal?

Při soupeřově dvouminutové přesilovce pět na tři na začátku druhé třetiny. Kdyby dal na 3:2, tak by ten zápas byl určitě vyrovnanější. Skvěle jsme to ubránili a v podstatě za chvilku jsme odskočili na 4:1, to Ústí zlomilo.

Připravovali jste v kabině po první třetině nějak zvlášť na hru ve třech?

My jsme se hlavně vzájemně trošku zdrbali. Máme třicet vteřin do konce první třetiny a místo, abychom to jen dohráli, jsme vykouzlili dva fauly a šli jsme do tří. To jsou taktické chyby, které nás mohou stát zápas. Dnes jsme to naštěstí zvládli. Bránění ve třech jinak máme nacvičené z tréninku, tam jde jen o to, aby kluci, co tam jsou, byli čerství. Lukáš Vágner to tam parádně vypíchl a ani Ústí to nesehrálo nějak extra. Podle mě zbytečně moc kombinovalo.

Soupeř ale patří v přesilovkách mezi nejlepší týmy soupeře, na to jste si dávali pozor?

Připravovali jsme se na to, že nesmíme dělat fauly a samozřejmě jsme to vyplnili do puntíku, že… Měli jsme spoustu vyloučení a to je náš problém, disciplína celkově.

Dnes jste si připsal dva góly, popíšete čtenářům, jak padly?

Při prvním jsme sehráli signál po buly, Vlasťa (Dostálek, pozn. red.) to tam nastřelil a já jsem se tam vyloupl úplně sám, beci na mě trochu zapomněli. Ze vzduchu jsem to pak dorážel do prázdné. Druhý gól se ke mně při přesilovce pět na tři taky odrazil a já střílel do prázdné. Takže to jsou branky, které musím dávat a jsem rád, že jsem se k nim nachomítl, samozřejmě. Každý útočník chce dávat góly, co si budeme povídat.

Každý útočník taky chce dát hattrick a vy jste šanci měl. Nemrzí to?

Samozřejmě to mrzí. Člověk nemá na hattrick náběh každý den. Zůstávám ale pozitivní v tom, že jsem rád za dva, nebudu hamoun (usmívá se). Za stavu 5:1 ta nevyužitá šance navíc nemrzí tolik, jako kdyby to bylo třeba za stavu 1:1.

Tak alespoň tolik nemusíte přispívat do týmové kasičky. Nebyl to nakonec úmysl?

O tom to není. Kuba Ferenc si to velmi poctivě hlídá, je hamižný (směje se). Palič (Radomír Pala, pozn. red.) na to ještě dohlíží, kdyby náhodou něco uteklo. Takže o zápisném to nebylo. Kdybych ten hattrick dal, tak bych byl samozřejmě rád a rád bych tam klukům něco přispěl.

V závěru jste si místo helmy na děkovačku nasadil zubří hlavu maskota. Prý jste to zkoušel už dřív, je to pravda?

Maskot a jeho šéf, Martina Hrušková (koordinátorka marketingových akcí klubu, pozn. red.), byli neoblomní. Už jsem je přemlouval nějaký ten zápas. Naštěstí teď Martina byla za námi v kabině domlouvat se ohledně Movemberu. Takže kluci ji nějak obměkčili, ani nevím jak (směje se). Takže naštěstí to povolila a je dobré, že se udělala sranda pro lidi nebo pro děti.

Teď vás čeká další domácí zápas s Litoměřicemi. S čím do sobotního duelu půjdete?

Máme teďka bodovou šňůru a chceme ji prodloužit. Myslím, že si to sedlo s příchodem Sejka (Tomáše Sýkory, pozn. red.). Ten mančaft je ještě silnější. Musíme Litoměřice doma porážet. Respekt k soupeři, ale chceme získat tři body.