Středeční duel přitom načal ještě v této sezoně hráč Poruby Vojtěch Tomi. Nyní už forvard Zubrů dostal ideální pas od Pšurného a pěknou střelou zápěstím poslal hosty do rychlého vedení.

„Chtěli jsme si odvézt nějaké body, dobře jsme vstoupili do zápasu, pak jsme bohužel nevyužili další obrovské šance,“ mrzelo trenéra Přerova Petra Dočkala.

Hosté byli v první třetině skutečně lepším týmem, další branku ovšem nepřidali. Porubu navíc polilo živou vodou srovnání ve 28. minutě. Jakub Illéš nekompromisně zavěsil a málokdo by čekal, že další gól už fanoušci do konce 60. minuty neuvidí.

„V celém utkání jsme soupeře dostávali pod tlak a přestříleli ho, ale dobře zachytali gólmani na obou stranách,“ poznamenal Dočkal.

Jakub Navrátil
Navrátil sledoval MS jen jako divák. Nevešel jsem se tam, jdu dál, říká

Od skórování přitom nebyly daleko oba týmy. Domácí nastřelili dvakrát tyč Klimešovy brány, Zubři zase měli zajímavější možnosti k rozhodnutí. To však měly obstarat až samostatné nájezdy.

Oba celky se poprvé prosadily až ve třetí sérii. Dufek poslal Porubu do vedení, to ale okamžitě svým typickým způsobem – Dolejšovi mezi nohy – smazal kapitán Zubrů Tomáš Sýkora. Až v sedmé sérii nájezdů Klimeše překonal Jan Káňa a rozhodl tak o dvoubodovém zisku pro Torax.

„Ukázalo se, že teď dojíždíme na špatnou koncovku. Nebyli jsme schopni využít ani ty největší šance. Nachystáme se na derby se Vsetínem a musíme to zlomit,“ uzavřel Petr Dočkal.

Přerované klesli na osmé místo tabulky, kde na ně nebezpečně s jednobodovou ztrátou útočí devátá Třebíč i desátá Slavia Praha.

HC RT Torax Poruba – HC Zubr Přerov 2:1sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Illéš (Kanko), rozhodující nájezd Káňa – 2. Tomi (Pšurný, Novotný). Rozhodčí: Dědek, Vrba – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 610.

Poruba: Dolejš – Ovčačík, Slavík, Pastor, Matějíček, Urbanec, T. Černý, Padrnos – Káňa, Kanko, Dufek – Illéš, Zdeněk, Guman – Alexejev, Václavek, Toman – Häring, Fojtík, Ďurač. Trenér: Miloš Holaň.

Přerov: Klimeš – Malina, Ferenc, Novotný, Krisl, Pala, R. Černý – Doležal, Sýkora, Moučka – Sikora, Pšurný, Tomi – Goiš, Hejcman, Navrátil – Dvořák, M. Kratochvil, Š. Kratochvil. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.