Kromě Kolína a Vrchlabí mají tuto možnost i šumperští Draci.

Všechna tři mužstva musí podat přihlášku do 22. května. Pokud o postup mít zájem nebudou, zůstanou ve druhé lize. Prodat licenci někomu jinému nemůžou.

Šumperk si návrat do druhé nejvyšší soutěže po čtyřech letech nechce nechat ujít.

„Jsem na devadesát procent rozhodnutý, že přihlášku do Chance ligy podám. Těch deset procent ještě zůstává, ale uděláme pro to maximum. Samozřejmě bude záležet i na dalších věcech, tím myslím sponzory a tak dále, ale i v tomto ohledu máme momentálně pozitivní signály,“ řekl pro Hokej.cz ředitel Draků Vladimír Velčovský.

ROZDÍL? PĚT AŽ ŠEST MILIONŮ

Další dny pro něj budou náročné. „Mám spočítané, že nárůst mezi prvním místem druhé ligy a Chance ligou je zhruba pět až šest milionů korun,“ uvedl šumperský boss k navýšení rozpočtu.

Vladimír Kočara
Kočara snížení platů chápe. Bude pokračovat na lavičce Zubrů?

Rozhodnutí od stolu má po sportovní stránce mírnou pachuť, nicméně cíl, který si Draci na začátku sezony 2019/20 stanovili, splnili.

„My jsme samozřejmě chtěli postoupit sportovní cestou. Letos jsme šlapali opravdu hodně, obětovali jsme splnění našeho cíle dost. Bohužel nám v tom zabránil zásah vyšší moci,“ konstatoval Velčovský a dodal: „Měli jsme signály, že svaz je nakloněný právě této variantě, ale až do poslední chvíle nebylo nic jistého. Proto jsem byl trochu nervózní a jsem rád, že to dopadlo takto,“ potěšilo ho. Co ho netěší, je po konci Martina Janečka hledání nového trenéra.

„Momentálně mám vytipovaný seznam sedmi trenérů, kteří jsou volní,“ prozradil.

AŽ MOC ÚČASTNÍKŮ, ZNÍ Z PŘEROVA

I přesto, že se Chance liga může rozšířit až na 19 týmů, potvrdil svaz, že platí záměr hrát přespříští ročník 2021/22 s 16 účastníky. Sestup se tak v nadcházející sezoně může týkat hned několika celků. To zanechává napříč prvoligovou scénou různé dojmy. Přerovští Zubři nadšeni nejsou.

„Doba je teď hodně složitá. Svaz nějaké rozhodnutí udělat musel. Devatenáct účastníků v Chance lize už je však opravdu moc,“ myslí si sportovní manažer HC Zubr Přerov Pavel Hanák.

„Mělo by to určitě vliv na kvalitu soutěže, stejně jako teď při tom jejím postupném rozšiřování. Těžko ale nyní říct, kolik klubů se skutečně do nového ročníku přihlásí. Spousta z nich teď řeší existenční problémy, takže ještě uvidíme, jak to dopadne,“ uvědomuje si Hanák.

Přerované nejásají ještě z jednoho důvodu. Postup z juniorské extraligy do nejvyšší soutěže svaz přiznal Havířovu, aniž by došlo k plnohodnotnému měření sil v play-off. Azet bude hrát Ligu akademií jakožto nejúspěšnější celek základní části.

Hokejisté Přerova. Ilustrační foto
Zubři se dohodli na snížení platů. Situace je kritická, přiznává Pluháček
"Suchá" příprava HC Zubr Přerov. Ilustrační foto
Zubři trénují podle VIDEA. Vy můžete s nimi