„Derby nějak neřeším, pro mě je to zápas jako každý jiný," říká třicetiletý štírek. V sobotu jej při první prvoligové bitvě mezi Přerovem a Prostějovem bylo vidět, nakonec se však radoval jeho bývalý klub.

Tak jak hodnotíte derby, proč to dnes nevyšlo?

Bylo to nahoru dolů, derbíčko, jak se patří. Škoda, že jsme nedali o gól víc. Dostali jsme tři smolné góly, pak hlavně ten poslední, pak už bohužel. Není branky, není ranky.

Dá se říct, že vás dneska i Jestřábi prostě ubránili výbornou defenzivou?

Já si nemyslím, nějaké šance tam byly, na konci jsme tam dokonce měli prázdnou branku. Těžko říct, Prostějov hrál dneska prostě dobře defenzivně a šlo vidět, že to o hodně zlepšil.

Trenér hostů hovořil, že dnes rozhodovali gólmani, co vy na to?

Nemyslím si, že gólmani. Je pravda, že Horčička jim pochytal hodně věcí. Spíš ale šlo o to zakončení. Dali nám takové laciné góly. My jsme naše šance neproměnili a to byl hlavní zlom toho zápasu.

Rozhodně byly důležité taky přesilovky, které se vám dnes nedařily podle představ…

Nebylo to ono, protože máme hodně zraněných. Chyběl tam v první lajně Grofík (Jakub Grof, pozn. red.), Pšurka (Roman Pšurný, pozn. red.), zkušení hráči, kteří si to tam umí rozehrát a dokáží dát branku. Bohužel no, dneska to nevyšlo, další zápasy máme ale před sebou, tak se na to musíme nachystat.

Druhá třetina byla trošku slabší, do tlaku jste se dostali vlastně až v závěru, čím si to vysvětlujete?

Díky těm vyloučením se někteří hráči nedostali tolik do tempa. To možná taky trošku ubíjí. Je ale pravda, že jsme do toho možná nastoupili trošku laxně.

Pro vás jako hráče z Prostějova šlo o zajímavý zápas, tak jak vnímáte tohle derby? Jste třeba pořád v kontaktu s některými bývalými spoluhráči?

Já to nějak neřeším to derby, pro mě je to zápas jako každý jiný. Pro mě je důležité, aby mančaft vyhrál. V kontaktu s klukama jsem, protože se tam pohybuji, trénuji tam mladší dorost, takže víceméně pendluji mezi zimáky v Prostějově a Přerově.