Celkem 270 kanadských bodů v 316 zápasech nasbíral zlínský odchovanec dresu HC Zubr Přerov. Více jich mají jen Pavel Hanák, Marek Ditrich, Jiří Goiš a Radomír Pala. Od Pšurného se čeká, že rozhodně překoná minimálně posledního jmenovaného, na kterého mu scházejí jen čtyři body.

Zubři musejí reagovat na marodku, na níž se z útočníků nacházejí Tomáš Doležal, David Březina, Jakub Svoboda a nově i Joshua Mácha, který se výborně zhostil role v první formaci.

Roman Pšurný
Jak se po třicítce stát střelcem? Jiné snídaně, prozradil Pšurný

„Na zranění musíme opět reagovat. Roman Pšurný zdejší prostředí velmi dobře zná, je zkušený a pro nás je důležité, že měl zájem se do Přerova vrátit. Věříme, že nám ve zbytku sezony pomůže zlepšit produktivitu,“ řekl pro klubový web Zubrů sportovní manažer Pavel Hanák.

Ve Zlíně se navíc znovu zranil i obránce Zeleňák, dalšími borci na marodce jsou kromě gólmana Stuchlíka i beci Černý s Němcem. Nepříjemná situace si tedy žádala řešení, které jistě uvítají přerovští fanoušci. Pšurný vždy byl jejich oblíbencem.

Zlínští hokejisté (žluté dresy) při oslavách 95. založení klubu nestačili na Přerov 1:2.
Dobrá defenziva a triumf ve Zlíně. Náš výkon se zvedá, věří Mikeska

V sezoně 2021/22 však klub uprostřed sezony nečekaně řekl tahounovi Zubrů od návratu do druhé nejvyšší soutěže sbohem. Pšurný tehdy ve 21 zápasech dal pouhé dva góly a zamířil do Vsetína.

Tam pookřál, ve zbytku sezony nasbíral ve 22 duelech základní části 22 bodů, na play-off se však zranil a odehrál v něm jen tři duely.

V následujícím roce po Pšurném, ač byl ve hře návrat do Přerova, který měl na hráče opci, sáhla Poruba. Dvouletý kontrakt však skončil jen odehráním sezony 2022/23, v níž Pšurný v 54 duelech nasbíral 31 bodů (10+21).

V aktuální sezoně se zkušený centr představil ve slovenské Skalici hrající druhou nejvyšší soutěž. Ve 29 utkáních nastřílel osm branek a přidal 14 asistencí. V jaké je 37letý hokejista formě, poodhalí následující týdny.

Roman Pšurný
Pšurný v životní formě: Manželka mi dělá perfektní servis

Roman Pšurný
Naštvaný Pšurný po premiéře: Sedět v roušce tři hodiny? Na kosočtverec
Zdroj: Deník/Ivan Němeček
Zdroj: Deník/Ivan Němeček
Zdroj: Deník/Ivan Němeček