Střelnici otevřel v první třetině při přesilovce Karel Plášek. Na jeho trefu navíc okamžitě navázal svým prvním gólem Milan Procházka. Přerované ovládli první část hry 2:0.

„Měli jsme k soupeři respekt, Kadaň hrála doma a předtím dvakrát těsně prohrála. První třetina byla vyrovnaná,“ začal své hodnocení trenér hostů Petr Dočkal.

Ve druhém dějství sice nejprve hned v úvodu v početní výhodě ukončil přerovskou neprůstřelnost Darek Hejcman, jakékoliv komplikace v cestě za dalšími body ale rázně už za čtyřiadvacet vteřin odmítl opět Milan Procházka – 3:1.

V prostřední periodě se trefili ještě Roman Pšurný s Janem Bergerem a rozmlsaný Procházka stačil završit svůj hattrick. Stav 6:1 po dvou třetinách mluvil za vše.

„Plnili jsme dnes po celý zápas stanovenou taktiku, předvedli jsme zodpovědný výkon. Lámalo se to v prostřední třetině, kdy jsme po obdržené brance dali další gól a odskočili na rozdíl dvou branek. Pak už soupeř nebyl tak disciplinovaný, začal faulovat a my jsme si vypracovali výrazný náskok,“ mohl být přerovský kouč spokojen s hrou v přesilovkách. Jeho svěřenci tentokrát využili ze sedmi hned pět.

Zubři odevzdané Kadani v poslední dvacetiminutovce připravili ještě tři „dárečky“. Prosadil se bek Lubomír Malina, podruhé Pšurný a posledním střelcem středečního večera byl Jakub Šlahař.

„Pozitivem je, že jsme celý zápas odehráli na čtyři útoky a hráli jsme na kompletní kádr, který jsme měli k dispozici,“ poznamenal závěrem Petr Dočkal.

V dalším utkání Zubři v sobotu na domácím ledě přivítají Frýdek-Místek, utkání je na programu v 17 hodin.

SK Trhači Kadaň – HC Zubr Přerov 1:9 (0:2, 1:4, 0:3)

Branky a nahrávky: 21. Hejcman (Trefný) - 11. Plášek (Šlahař, Sýkora), 12. Procházka (Pšurný, Fořt), 21. Procházka (Fořt), 25. Pšurný (Procházka), 36. Berger (Fořt, Procházka), 38. Procházka (Valenta, Goiš), 46. Malina (Zbořil, Šlahař), 47. Pšurný, 52. Šlahař. Rozhodčí: Grech, Jechoutek – Belko, Štofa. Vyloučení: 10:7.Využití: 1:5. Diváci: 250.

Kadaň: Lukeš – Trefný, Buchtela, Szathmáry, Chalupa, Kadeřávek, Blaha, Černý – Chrpa, Hejcman, Hlava – Müller, Rob, Šťovíček – Wágner, Rindoš, Tůma – Ringler, Krejčiřík. Trenéři: Robert Kaše, Kamil Koláček.

Přerov: Šimboch – Novotný, Valenta, Malina, Zbořil, Pala, Gazda – Procházka, Pšurný, Fořt – Plášek, Sýkora, Šlahař – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Š. Kratochvíl, Navrátil. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.