Romane, jak hodnotíte možná až překvapivě vysokou výhru nad Slavií?
Ze začátku to bylo takové opatrnější, nám se povedlo dát ze dvou střel dva góly. To bylo to samé, co jsme si vybrali v Jihlavě. Tam jsme taky dostali podobné góly z ničeho. Určitě je ale příjemnější konečně jít do kabiny po první třetině s vedením. Myslím si, že když vedeme, pak začneme hrát to, co chceme. Nemusíme tak bláznit. Zápas jsme neměli stoprocentně pod kontrolou, protože kdyby Slavia vstřelila gól na 2:1, tak by to vypadalo jinak a nějaké šance tam měla. Dnes jsme si šli ale od začátku za vítězstvím.

Vaše formace hrála po delší době pohromadě, chvilku jste se do toho dostávali, ale ve druhé třetině už jste tam měli spoustu šancí, je to tak?
Milda (Procházka, pozn. red.) si teď chvilku odpočinul, já taky. Konečně snad zůstaneme zdraví všichni, protože od začátku sezony vždycky někdo vypadl, i Mára (Sikora, pozn. red.) byl chvilku nemocný. Takhle to bylo od začátku nastavené, že budeme hrát spolu, tak jsme rádi, že jsme konečně všichni zdraví. Výkony snad budou takto pokračovat.

Vy jste dal dva góly, za oba asi musíte hodně poděkovat Milanu Procházkovi, že?
Milda má obrovskou sílu, on říkal, že si dělal nějaký test, podle kterého je mu snad šestnáct let. Nebo dvacet šest. On má teď mladou a atraktivní přítelkyni, je v rozpuku, takže na ledě to jde vidět (směje se). Má obrovskou chuť, hrát s ním je radost. On je schopný přebruslit dva hráče, takže jsme s Márou čekali, kdy se dá dohromady a budeme z toho těžit.

Vy jste v závěru nebyl daleko ani od hattricku.
V posledním střídání. Kdybych nebyl takový dřevák, nebo by tam byl nějaký střelec, tak to dá. Takhle jsem samozřejmě rád za ty dva góly, potěší to a je to povzbuzení do další práce.

Do sestavy jste se v minulém kole taky vrátil po zranění, už jste v pořádku?
Až dnes jsem na to byl poprvé stoprocentně nachystaný. V Jihlavě to ještě nebylo úplně ono, na tom výkonu to bylo znát. V Ostravě proti Porubě jsem špatně najel do rýhy a snažil jsem se rozkousnout mantinel jako datel, ale zjistil jsem, že to asi nepůjde. Bob (masér Robert Holas, pozn. red.) mě dával dohromady celý týden.

Jste rádi, že vás teď čeká až do soboty herní pauza?
Máme tam nějaké zraněné, spousta kluků hraje s nachlazením, ta pauza teď určitě přijde vhod. Jsme rádi, že jsme vyhráli před pauzou, i když volno máme vlastně jen zítra. Ve středu už je normálně trénink. Dáme se ale trošku dohromady, psychicky odpočineme od zápasů, protože teď to šlo rychle za sebou, a v sobotu jedeme do Budějovic.