A hned ve středu při své premiéře gólem pomohl k domácí výhře 5:3 nad Frýdkem-Místkem. Pokud to takhle půjde dál, za měsíc se s ním těžko v Přerově budou chtít loučit.

„Opravdu nevím, co se mnou v Motoru zamýšlí. Říkali, že bych se měl vrátit. Teď jsem tady a neřeším, co bude za měsíc,“ krčil ofenzivně laděný bek po vítězném duelu.

Chvíli předtím si ještě užíval děkovačky s přerovským kotlem, který vyvolával jeho jméno.

„Za to moc děkuju, vůbec jsem to nečekal. Myslel jsem, že tam půjde Kraťas (Šimon Kratochvil, pozn. red.). Budu se snažit předvádět takové výkony, aby se to líbilo nejen trenérům, ale také divákům, abychom hráli atraktivní hokej,“ slíbil Čáp na dálku.

„Jde o to, že jsme se nepoložili. Prohrávali jsme 0:2, ale ten tým má ohromnou sílu,“ ohlédl se ještě za zápasem.

PROSPAL MU NEDAL PROSTOR

Nejen příznivce Zubrů však nyní zajímá, jak to s Čápem bude po vypršení „zkušebního“ hostování v Přerově. Pro mnohé bylo překvapením, že se obránce s více než 150 starty v extralize v Českých Budějovicích neprosadil. Odehrál tam v této sezoně jediný zápas, Václav Prospal dával prostor jiným.

„Zklamání tam bylo. Ale trenér se rozhodl takhle, já jsem to prostě respektoval a skousl. Teď záleží na tom, co bude dál. Trenéři mi tady dali šanci, i když vědí, že zatím je to jen na měsíc a pak bych se měl nebo taky nemusel vrátit. Nikdo neví,“ řekl Zdeněk Čáp.

DO PŘEROVA SE TĚŠIL

Šikovný zadák je každopádně rád za možnost dostat se do zápasového rytmu.

„Mám teď ohromnou chuť do utkání. Ten jediný zápas jsem navíc odehrál v Kadani, kde se nehraje dobře. Těšil jsem se na to, věděl jsem, do čeho jdu. Jsem rád, že mi v Přerově dali příležitost, budu se teď snažit nějakým způsobem pomoct a uvidíme, jak to bude,“ zopakoval šestadvacetiletý odchovanec pardubického hokeje.

Přesun na Hanou pro něj nebyl ničím novým. V minulé sezoně odehrál také osm utkání v extralize za Olomouc, ještě více se ale poznal s osazenstvem přerovské kabiny.

„S klukama jsem si hned psal, že to vypadá, že bych se na ně přijel podívat. Byli rádi, ať už to byl Sejk (Tomáš Sýkora, pozn. red.) nebo Špáca (Milan Procházka). Byl jsem s nimi v kontaktu a vracelo se mi sem krásně. Tady je skvělé publikum,“ uzavřel Zdeněk Čáp.