Dvojice trenérů Lubomír Oslizlo a Lubomír Václavíček přivítala na ledové ploše kroměřížského stadionu celkem dvaadvacet hráčů do pole a dva brankáře. Nechyběly samozřejmě tradiční opory týmu i nové tváře.

Na zkoušku je v Přerově trojice obránců Jiří Osina, Patrik Luža a Marko Hučko. Do prvního tréninku na ledě naopak nenastoupili útočníci Pavel Rusek, Marek Kundrátek a Pavel Mališka. Chyběl také Vladimír Kočara, který si v těchto dnech plní trenérské povinnosti s mladými Zubry na přípravném soustředění v Uherském Hradišti, a proto s týmem na led vyjede až v pondělí.

Po úvodním zhruba patnáctiminutovém rozbruslení a protažení už přišlo na řadu nacvičování nejrůznějších herních situací a kombinací. Všichni hráči se tak pod vedením zkušeného kouče Lubomíra Oslizla pořádně zapotili. A čeká je ještě velká dřina. Budou totiž na ledě trénovat hned šest dní v týdnu, výjimku bude tvořit pouze neděle.

Sestava HC ZUBR Přerov na prvním tréninku

Brankáři: Radek Tihlář, Jiří Čider.
Obránci: Daniel Faltýnek, Radomír Pala, Tomáš Halouska, Martin Novák, Tomáš Vlček, Michal Ryšánek, Jiří Osina, Patrik Luža, Marko Hučko, Petr Bauer, Jan Pírek.
Útočníci: Marek Ditrich, Antonín Sprušil, Pavel Hanák, Jan Kolář, Tomáš Martinák, Pavel Žibrita, Lukáš Menšík, Erik Kohút, Vladimír Sedlář, Filip Kupec a Tomáš Klimecký.

Kromě tréninků a hledání optimální sestavy budou Zubři v Kroměříži hrát během srpna i své „domácí“ přípravné zápasy. První z nich je na programu ve středu 12. srpna od 18 hodin, kdy se přerovští hokejisté utkají s týmem HC Slezan Opava. Dále se také Zubři v rámci přípravy na ligu střetnou s Valašským Meziříčím, Frýdkem-Místkem a Prostějovem.

Hráči na zkoušku

Jiří Osina (9. 11. 1983)

Pětadvacetiletý obránce Jiří Osina působil na začátku své kariéry v mládežnických soutěžích v týmu Kroměříže a později se stal základním článkem výborně hrající zlínské extraligové juniorky. Od sezony 2003/2004 pravidelně nastupoval ve druhé lize za tým Kroměříže a později se přesunul do Šumperka, se kterým v posledních třech letech dvakrát postoupil do druhé nejvyšší soutěže. V sezoně 2007/2008 si Jiří Osina na čas odskočil i na Slovensko, kde oblékal dres Dukly Trenčín.

Patrik Luža (13. 4. 1972)

Slovenský obránce Patrik Luža patří ve svých sedmatřiceti letech do kategorie velezkušených hráčů. V minulosti byl velkým talentem Slovanu Bratislava a také tradičním účastníkem ještě federálních reprezentačních srazů. Ze šampionátů hráčů do 18 i do 20 let si přivezl bronzové medaile. V pozdější době ještě na Slovensku oblékal dres Senice, Popradu a Banské Bystrice. Před sezonou 1999/2000 se však vydal za hokejem do České republiky a stal se posilou Zlína. V české extralize oblékal také dres Vsetína, Pardubic a Českých Budějovic.

Marko Hučko (29. 12. 1988)

Dvacetiletý Marko Hučko je také odchovanec bratislavského Slovanu. V sezoně 2006/2007 krátce působil v juniorském týmu havířovských Panterů. Jeho poslední hokejovou štací byl tým SHK Hodonín, se kterým se přerovští Zubři tradičně utkávají ve východní skupině druhé ligy.

ALEŠ NOVOTNÝ